Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Průvodce výběrem brýlových čoček

Průvodce výběrem brýlových čoček

13.10.2014

160_F_37032184_1AXt08CKmSYsL45uCFnO3oJRopCcaEbS.jpgBrýlové čočky můžeme z hlediska použitého materiálu rozdělit na plastové a skleněné (minerální). Skleněná čočka je vysoce odolná proti poškrábání, ovšem její nevýhodou je vyšší hmotnost a náchylnost k rozbití. Plastová brýlová čočka je téměř nerozbitná a bezpečnější než skleněné čočky. Díky své nízké hmotnosti se hodí pro každodenní nošení. Nevýhodou plastových čoček je vyšší náchylnost k poškrábání. Pokud ovšem necháme plastové čočky vytvrdit, pak tato úprava významně přispívá k jejich vyšší odolnosti a životnosti.

 Dalšími úpravami, které můžeme u brýlových čoček zvolit, je antireflex. Tvrzení plastové čočky je pro antireflex nezbytná podkladová vrstva. Antireflex eliminuje odlesky od brýlových skel, oči jsou tak méně namáhané a také se zvyšuje estetický dojem brýlí, protože nositeli je lépe vidět do očí.

sleva590x100.gif

 Konečnou vrstvu antireflexu je hydrofobní úprava. Maximálně vyhlazuje povrch čočky a díky tomu se čočka snadněji čistí. Neulpívají na ní nečistotu v takové míře, jako na jiných brýlových čočkách.

Chcete-li se na cokoli zeptat, nechat si doporučit vhodné čočky - využijte služeb optického poradce - zdarma.

{control cta horizontal}

Pokud máte předepsané různé brýle s různými dioptrickými hodnotami, pak je můžete nahradit multifokálními brýlemi. Multifokální brýle zaručují díky plynulému přechodu dioptrií ostré vidění na všechny vzdálenosti při pouhém pohybu oka. Důležité vědět je, že pokud jste nikdy předtím multifokální brýle neměli, je potřeba si na jejich nošení zvyknout. Také nejdou zabrousit do každé obruby. Vhodná obruba je taková, která bude mít velké očnice.1316016186PS0SwW.jpg

 Pokud chcete brýle, které se vám přizpůsobí, uvažujte o samozabarvovacích brýlových čočkách. . Přizpůsobí se světelným podmínkám a vyhnete se tak nepříjemnému oslnění. Samozabarvovací brýle reagují na množství UV záření a okolní teplotu. Vybrat si můžete zabarvení do šedé nebo hnědé barvy.

 {control EBform facts}

 

jak správně používat....pngMáte-li více než 3 dioptrie, určitě byste měli přemýšlet o ztenčených brýlových čočkách, nejen kvůli estetickým důvodům, ale také kvůli nižší váze. Ztečené brýlové čočky jsou označeny indexem lomu. Čím vyšší index lomu bude, tím bude čočka lehčí a slabší. Běžné čočky neztenčené mají index lomu 1,5. Opět můžete volit ztenčené čočky skleněné nebo plastové, ale u skleněných čoček bude i přes ztenčení jejich váha jen o něco málo nižší. Dobré je vědět, že pokud máte předepsaníé mínusové dioptrie, je tato čočka silná po okrajích, kdežto čočka plusových dioptrií je silná uprostřed.

K dosáhnutí estetičtějších a lehčích brýlí pomůže také asférická čočka, která je oproti běžně používané čočce sférické, plošší a tenčí. Také má asférická čočka lepší optické vlastnosti. Je vhodná zejména u plusových nebo vysokých mínusových diotprií.

{control EBform factory}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!