Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak správně vybrat velikost obruby

Jak správně vybrat velikost obruby

13.10.2014

9590.jpgObruby vybíráme s ohledem na počet dioptrií. Pokud máte vyšší plusové dioptrie, je lepší vybrat obrubu s menšími očnicemi, které umožní vybrat co nejmenší průměr brýlové čočky a tím minimalizovat její středovou tloušťku. U mínusových dioptrií se naopak díky menší očnici odbrousí širší okraje brýlové čočky a je dobré vybírat obrubu, která má zakryté boky, aby byla tloušťka čočky zakrytá.

Od 3 dioptrií byste měli uvažovat o ztenčených (vysokoindexových) čočkách, nejen z důvodu estetického, ale i nižší hmotnosti. Ztenčené čočky vykazují větší odrazivost, proto je nutné opatřit je antireflexní vrstvou, která zvyšuje propustnost světla a díky ní jsou oči méně namáhané. U vysokých korekcí je nejlepší volbou ztenčená čočka skleněná, která je vždy tenčí nez plastová ztenčená čočka. Ovšem je zde omezení ve výběru obrub – skleněná neboli minerální čočka lze zabrousit pouze do celorámových obrouček. Také asférická čočka může pomoci při vyšších dioptriích, neboť nezpůsobuje „zvětšování oka“ za brýlemi a je lehčí, tenčí a estetičtější.

sleva590x100.gif

Velikost obruby je důležitá proto, aby brýle nepadaly nebo naopak netlačily ve spáncích. Stranice nesmí být moc dlouhé nebo naopak krátké. U většiny obrub lze stranice nahřát a více přihnout za uši. Také nosníky se dají upravit, koriguje se tím výška posazení brýlí na nose.

Nevíte-li si s výběrem rady - obraťte se na naše vyškolené optické poradce, kteří Vám s výběrem poradí, představí naši kolekci Icona, Jovita a  zodpoví Vaše otázky.

{control cta horizontal}

Šířka brýlové obruby by měla být v poměru se šířkou obličeje. Také pokud si vyberete plastové obruby, lze je upravit jen minimálně a nelze tvarovat nosníky, je tedy důležité aby přesně seděly na nose.

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!