Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Co by jste měli vědět o samozabarvovacích brýlích

Co by jste měli vědět o samozabarvovacích brýlích

13.10.2014

1321109269gtj9E8.jpgPokud uvažujete o samozabarvovacích brýlích, určitě se vám bude hodit pár následujících řádků.

 Samozabarvovací brýle reagují na UV záření. Momentálně nejlepšími samozabarvovacími čočkami na trhu jsou Transition VII. V místnosti jsou čiré a při pobytu venku se dokáží zabarvit na úroveň slunečních brýlí (nejčastější zabarvení slunečních brýlí je 85%).

{control EBform ebook}

Doporučují se spíš samozabarvovací čočky plastové než skleněné. Plastové čočky se lépe rovnoměrně zabarvují, rychleji reagují a nemívají zbytkovou barvu. Můžete vybrat zabarvování do hnědé nebo šedé barvy. U šedé barvy bývá zbarvení o něco rychlejší a zabarví se až na 88%. Volte barvu podle toho, která je vám příjemnější a také, která se hodí víc k vašim brýlovým obrubám. 

Samozabarvovací čočky reagují na UV záření. Proto se nedoporučují řidičům, neboť čelní sklo automobilu pohlcuje UV 160_F_35088778_gXFk1PHq4S6iHZ1LEMVKs5cOcpQBOMAv.jpgfiltr a brýle se zabarví pouze na přibližně 30%. 

Pro řidiče jsou variantou samozabarvovací čočky XTRActive. Zabarvují se na jiném principu než čočky Transitions VII. V čirém stavu jsou zabarvené na cca 17% (jemné zabarvení, které nebrání tomu, nosit brýle celý den). Maximální zabarvení je až na  90%, ve vozidlech se zabarví na 50%.

Zajímavá je také varianta polarizačních samozabarvovacích brýlí. Jedná se o polarizační sluneční čočky DriveWear, které jsou zabarvené na 68% a za ideálních podmínek se zabarví na 88%.  Čočky DriveWear mění zabarvení nejen podle intenzity UV záření, ale i podle množství viditelného světla.

sleva590x100.gif

Pro nositele vyšších korekcí jsou samozabarvovací čočky k dostání samozřejmě také ve ztenčené variantě (až do indexu lomu 1,67).

Pokud potřebujete brýle multifokální, i zde se dají nakombinovat se samozabarvovací úpravou.

Čočky, nejvhodnější právě pro Vaše potřeby, Vám může doporučit a zároveň Vám zodpovědět všechny Vaše otázky, náš optický poradce.

{control cta horizontal}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web