Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Brýle na sport

Brýle na sport

13.10.2014

 

Sportovní sluneční brýle slouží svému uživateli při jeho aktivitách především jako ochrana.

Výběr brýlí na sport bychom tedy měli především řešit s ohledem na danou aktivitu.

Jak vybrat brýle na sport za přijatelnou cenu?

1246905428il15SE.jpgBrýle na sport by měly být ideálně plastové.

Sportovní brýle vás v případě pádu nesmí zranit. Toto riziko hrozí zejména při používání slunečních brýlí s kovovou obrubou. Ty jsou vhodné do auta, nikoliv na sport.

Co tedy musí splňovat sportovní sluneční brýle a jak postupovat při jejich výběru?

Otevřená sportovní brýle nebo celorám? Co vybrat?

 • brýle na kolo
 • brýle na běhání
 • brýle na inline bruslení
 • a další aerobní sporty


Pro tyto sportovní aktivity jsou vhodné sportovní brýle „otevřené". Jsou to takové brýle, které mají polorám, tj. dolní okraj čočky je bez rámu a tím vzniká otvor pro lepší proudění vzduchu. Při sportovních aktivitách, kdy jste v pohybu, proudění vzduchu ochlazuje obličej, ale také zabraňuje mlžení čoček.

{control EBform glass}

Celorámové sportovní brýle jsou vhodné pro sportovní disciplíny, při kterých se nepotíte a tedy nehrozí zamlžení brýlí. Celorámové brýle také často více obepínají obličej a lépe chrání před paprsky ze stran. Jsou vhodné například pro:

 • golf
 • rybaření
 • turistika
 • a další neaerobní sporty


Jak poznám, že mi brýle padnou a dobře sedí?

 • Brýle Vás nesmí tlačit po stranách. Raději nejdříve vybírejte brýle, které vám pohodlně sedí a poté se dívejte do zrcadla. Pokud vás brýle trošku tlačí, po delším nošení může začít bolet hlava, proto v první řadě volte pohodlí.
 • Brýle musí dobře krýt nad obočím, ale i po stranách, nesmíte mít mezeru mezi brýlemi a obočím větší než 1 cm. Zároveň musí brýle sedět na kořeni nosu a neměly by se Vám opírat o líce.
 • 1339841059izgp00.jpgKdyž si nasadíte brýle, zkuste kývnout hlavou. Brýle by se neměly posunout směrem z nosu.

Jakou mám zvolit barvu čoček?

 • Čirá brýlová čočka slouží pouze jako ochrana proti prachu a větru. Doporučuje se pro cyklistiku nebo běh, ale pouze v případě, kdy je zataženo.
 • Oranžová nebo žlutá brýlová čočka je čočka rozjasňující, ideální pro večerní lyžování nebo cyklistiku v lese. Má funkci ochrannou, ale působí i jako podpora pro ostřejší a jasnější vidění.
 • Hnědá či kouřová brýlová čočka je nejčastěji používaná čočka, která slouží jako ochrana při slunečném počasí a ochrání Vás dostatečně při letním slunečním svitu.
 • Čočka ultra tmavá kouřová je pouze pro speciální sportovní aktivity jako je pochod po sněžné pláni nebo po poušti.

Chci brýle pro více sportovních aktivit, jak to vyřešit?

Multifunkční sportovní brýle.

U těchto brýlí lze vyměnit čočky dle sportovní aktivity a počasí. Například: tmavé čočky s vysokou kategorií slunečního filtru na lyže a světlejší oranžové čočky do lesa na kolo.

Na lyže oceníte možnost vyměnit stranice za záchytnou gumu a vložit pěnový rám pro zachytávání potu a celkově pohodlnější nošení v zimě na slezdovkách.

2-590x100.gif

Multifunkční brýle jsou ideálním řešením také jako sportovní brýle na kolo. Příkladem multifunkčních sportovních brýlí jsou brýle Converto, které dodává exkluzivně OptikDoDomu.

A co další doplňky k brýlím?

Nezbytným doplňkem ke každým sportovním slunečním brýlím je čistící mikro pytlík a pevné pouzdro. V případě, kdy si dáte brýle do batohu, slouží jako ochranný prvek, proti zničení brýlí.

Jak zajistit údržbu brýlí?

1252016725793Hro.jpgZákladním prvkem je čištění. Používejte pouze mikro textilie, ideální je používat čistící pytlík. Brýle opláchněte vlažnou vodou a potom vytřete čočky do sucha. Nikdy nečistěte čočky kapesníkem nebo jinou látkou. Poškrábete si čočku a již nikdy tuto vadu nelze odstranit.

100% chrání před UV, dobře sedí a chrání vaše oči při sportovních aktivitách.

Brýle na sport, které splňují veškeré nároky na ochranu a bezpečnost dodává oční optika OptikDoDomu prostřednictvím sítě více než 300 zástupců, Optických poradců. Sportovní brýle si můžete na místě vyzkoušet a také odnést.

{control cta horizontal}
E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!