Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Víte, jak poznáte polarizační brýle? My ano!

Víte, jak poznáte polarizační brýle? My ano!

13.10.2014


Polarizační sluneční brýle
jsou v současné době módním trendem, ale i technickým prostředkem pro kvalitnější vidění. 

Základní vlastností polarizačního filtru ve slunečních brýlích je minimalizace odlesku slunečních paprsků a tím snížení možného rizika oslnění. Této funkce se hodně využívá při řízení automobilu, kdy je často řidič oslněn odlesky čelního skla protijedoucích vozidel nebo lesklé mokré vozovky po dešti. Polarizační brýle hodně využívají rybáři, ale i cyklisté nebo lyžaři.

Otázkou je jak poznat, zda opravdu kupujete polarizační brýle.

{control cta horizontal}

Vyzkoušejte jednoduchý test:
Dejte dvě polarizační čočky (nebo brýle s polarizačními čočkami) za sebe a podívejte se do světla žárovky. Poté otočte jednu čočku o 90 stupňů a zjistíte, že se tyto čočky stanou skoro neprůhlednými. Pokud bude jedna z čoček nepolarizační, budou obě čočky nadále průhledné.

Stejný "trik" můžete vyzkoušet s vaším mobilním telefonem - podívejte se na rozsvícený displej mobilního telefonu s polarizační čočkou a otočte čočkou o 90 stupňů, displej se ztmaví.

polarizace test.JPGpolarizace test2.jpg

 

pružnost čočkyPři nákupu polarizačních brýlí můžete zvolit technologii, kdy jsou polarizační čočky pružné a odolávají extrémnímu  tlaku. Při pádu brýlí se čočka pouze prohne a vrátí se zpět bez poškození. Tím se minimalizuje možnost zlomení čočky a hlavně možnost poranění očí. 

 

pružné Icona fire black.JPGPolarizační čočky se v některých případech vyrábějí do rámu slunečních brýlí s tvarovou paměti. Brýle se dají narovnat skoro do přímky a stále si drží svůj tvar uvolnění bez poškození. Tuto vlastnost ocení lidé, kteří si na brýle sedají, hrají s nimi volejbal nebo mají malé děti, které rády vystavují brýle extrémním tlakům.

Vyzkoušejte polarizační sluneční brýle Icona Fire v barevných variantách za bezkonkurenční cenu 599,-Kč.  

O polarizační čočky je třeba pečovat jako o běžné čočky. Čočky je třeba opláchnou vodou, a utřít mikrovláknovým hadříkem, tím minimalizujete možnost poškrábání čočky a prodlužujete její živostnost. Pozor také na vystavování čoček extrémním teplotám, jako je palubní deska automobilu v létě za slunečného počasí.

{control EBform recipe}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web