Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jaký typ brýlové obruby je pro mě nejlepší ?

Jaký typ brýlové obruby je pro mě nejlepší ?

13.10.2014

Obruby se vyrábí z řady materiálů jako plast, titan, ocel a z dalších kovů a to ve třech základních typech.

Prvním typem je celorám neboli brýlové obruby s očnicemi. Jsou nejstarším typem rámů. Rám očnice je po celém obvodu brýlové čočky. Je to jediný typ obrub, do kterých je možné zabrousit skleněné (minerální) brýlové čočky. Tento typ je vhodný především pro uživatele, kteří upřednostňují pevnost a odolnost. Zápory jsou nápadnost, vyšší hmotnost a ohraničení zorného pole. Naopak kladem je výborná ochrana brýlových čoček, spolehlivé uchycení čoček a jednoduché zacházení.

sleva590x100.gif

thd_icona-leo-matt-gun_1.jpgDalším typem jsou poloobruby nebo také polorám, vázané obruby. Jde o brýlovou obrubu, kde je odstraněna část očnice. Většinou to bývá spodní část, ale může být i horní. Brýloví čočka je uchycena pomocí silonu, který zapadne do vyfrézované drážky v brýlové čočce. Výhodami tohoto typu obruby jsou menší nápadnost, nižší váha, dostatečná pevnost i přes chybějící část očnice a neohraničené zorné pole, Mezi nevýhody patří větší možnost mechanického poškození a složitější zábrus čoček s plusovými dioptriemi (bývají na okraji velmi tenké).

{control EBform factory}

Posledním typem jsou bezobroučkové neboli vrtané brýle. Tyto brýle se skládají pouze z nosníku a stranic, kde spojovacím článkem jsou brýlové čočky.. Umožňují zákazníkovi možnosti výběru co se velikosti a tvaru týče. Předností je nenápadnost, nízká hmotnost a nerušené zorné pole. Mezi hlavní nedostatky patří velká náchylnost k poškození. U tohoto typu obruby platí dvojnásob, že je důležité brýle sundavat i nasazovat oběma rukama a tvrdé pouzdro je nezbytným doplňkem.

 Při volbě materiálů brýlových obrub je třeba brát ohled i na alergie.

V případě alergie na kov je vhodný titan nebo kov bez příměsi niklu (nejčastější složka kovu co způsobuje alergii).

Dříve byli tito klienti odkázáni pouze na plastové obruby nebo obruby s plastovými stranicemi, dnes je však na trhu široká nabídka obrub z antialergických materiálů.

Při alergiích na změkčovadla v plastech naopak zvolíme kovovou obrubu.

Uvažujete o nových brýlích? Zavolejte si optického poradce o schůzku zdarma a nezávazně.

{control cta horizontal}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!