Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak vybrat dětské brýle?

Jak vybrat dětské brýle?

Marta Gregorová 2.5.2019

Dětské dioptrické brýle

První vyšetření zraku

Už v porodnici novorozeně podstupuje základní oční vyšetření, aby se včas zachytily případné vrozené oční vady. Ve věku čtvrtého až pátého měsíce provádí dětský lékař tzv. orientační vyšetření zraku a další prohlídka zraku je ve věku tří a pěti let dítěte.

Zpozorujete-li však u dítěte jakoukoliv formu šilhání, bloudivé nebo trhavé pohyby očí, poruchu orientace dítěte v prostoru, nečekejte na další prohlídku u dětského lékaře a navštivte očního specialistu, který provede odborné vyšetření zraku u dítěte.

Na co se zaměřit při výběru dětských brýlí

  • Materiál

Volte spíše obruby z kovového materiálu s nastavitelnými sedýlky na nosníku místo plastových rámů. Výhodou jsou také flexi straničky, brýle jsou pružné a dokonale se přizpůsobí anatomii dětského obličeje.

  • Hmotnost dětských brýlových obrub

U dětských brýlí se také soustřeďte na hmotnost obrouček, které by měla být co nejlehčí, a to z důvodu, aby dítě nikde netlačily, neomezovaly, aby byly pro něj co nejvíce pohodlné.

  • Design

Brýle by dětem měly také slušet. Je to však ten poslední parametr, který by měl být při samotné koupi rozhodující. V současných trendech převažují výrazné barvy, pro dívky především fialová, růžová či červená, často se zdobenými stranicemi. U chlapeckých obrub je stále populární modrá i černá, nyní ale často v kombinaci s kontrastními doplňky jako napříkad žlutá nebo červená.

 

 

Dioptrické brýle pro své dítě vybírejte pečlivě

Brýlové čočky

Do dětských brýlí se doporučují čočky plastové, především pro jejich větší odolnost proti rozbití při různých pádech či úderech a také větší ochrana proti UV záření.

Brýlové čočky se doporučuje kombinovat s dalšími zušlechťujícími úpravami – tvrzení a antireflex. Plastová čočka je náchylnější na poškrábání, proto je lépe povrch ztvrdit a zabránit tak zvýšené možnosti jejich poškrábání. Antireflexní (protiodlesková) úprava zvyšuje průchodnost světla čočkou, a tím i komfort dívání. V případě vyšších dioptrických hodnot je možno nabídnout i čočky s vyšším indexem lomu a menší sílou okrajů, tedy čočky tenčené.

Nepodceňujte ani výběr slunečních brýlí pro vaše děti, neboť mezi odborníky převažuje názor, že nejvíce je třeba chránit zrak do osmnáctého roku života, kdy jsme nejvíce vystavováni škodlivému slunečnímu UV záření. 

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

 

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!