Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Moderní brýle poukazují na styl a inteligenci.

Moderní brýle poukazují na styl a inteligenci.

13.10.2014

iStock_000002433134XSmall.jpgBrýle byly v dětství pro mnohé nechtěným nebo trpěným přívažkem a možná i důvodem k posměškům, v dospělosti se ale stávají součástí moderního image. Jinak řečeno, ten, kdo nosí brýle, tak je mnohdy považován za něco „lepšího“, je prostě „in“. A je zajímavé, že ačkoliv lze dnes operačně odstranit krátkozrakost či dalekozrakost, tak se brýlím daří a dokonce si je užívají i ti, kteří žádné problémy se zrakem nemají.

Největší počet postižených krátkozrakostí se vyskytuje v Asii. Odtud také pochází nejvíce vzdělaných lidí, vědců a objevitelů posledních desítek let. Pro zajímavost, v Asii žije 70 až 90% obyvatel s krátkozrakostí ( myopií ), která je považována za moderní civilizační chorobu. V ostatních vyspělých státech procenta krátkozrakých stále narůstají.

Co z toho vyplývá? To, co již potvrdilo několik studií. Ostrost vidění jde ruku v ruce se vzděláním a počet krátkozrakých se zvyšuje s rostoucí inteligencí. Když bychom nahlédli do vědeckých statistik, tak zjistíme, že krátkozrací lidé mají inteligenční koeficient asi o 8 stupňů vyšší než zbylá populace. Vědci již dokázali, že výskyt krátkozrakosti je vázán na genetický původ a mnohdy se „dědí“ v celých rodinách. Ale také se objevují studie, které dokazují, že zraková ostrost a inteligence vycházejí z totožných genů.

1-590x100.jpg

Proč ale vidíme stále hůř a hůř, tak na to nám vědecká obec zatím uspokojivé odpovědi nedávává. Dříve se sice tvrdilo, že čtení nebo práce s počítačem jsou ti hlavní původci zhoršování zraku, ale dnes se odborné úvahy na toto téma ve výsledku značně liší. Současné studie neprokázaly souvislosti mezi čtením a krátkozrakostí.

29.JPGPravdou ale je, že prodejci brýlí a obrub prožívají v současnosti „zlaté“ časy. Doslova každý si může vybrat ty nejlépe slušivé brýle z nepřeberného množství druhů a typů. Ke stylu života prostě brýle patří a není žádným tajemstvím, že obrýlený jedinec vyzařuje nejen inteligenci, ale i určitou vytříbenost vkusu, stylu a autority. O ženách je všeobecně známo, že s nošením brýlí nemají sebemenší problém a velmi rády podléhají moderním trendům. Horší je to s muži. Většina pánské populace považuje brýle za vadu na jejich vzhledu a rozhodně nesdílí žádné nadšení, že je musí nosit. Jenže, podle studií společnosti Boots Opticians ženy upřednostňují brýlaté muže, protože ti působí velmi sofistikovaně, inteligentně a mnohdy velice sexy. Průzkumy dokonce uvádějí, že celých 96% žen a dívek je názoru, že muž v brýlích se jeví coby dokonalý partner na rande. Pokud tedy chtějí pánové slavit úspěchy u něžnější poloviny lidstva, tak by měli přistupovat k pořizování a nošení brýlí bez předsudků, protože ty se opravdu nezakládají na pravdě.  

Jediná oční optika, které šetří Váš čs a peníze je OptikDoDomu, objednejte si návštěvu Optického poradce ZDARMA a nezávazně.

{control cta horizontal}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!