Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Brýle sluší každému

Brýle sluší každému

13.10.2014


sleva200x200.gifVětšina z nás, kteří ještě nemuseli vybírat a nosit brýle, se tomu brání jako čert kříži, protože představa toho, že nám na nose sedí cosi těžkého, obrovského, se skly silnými jako dno sklenice od okurek, v nás vyvolává přímo panickou hrůzu. Není však důvod k panice. Těm dobám, kdy se nosily obří, jednotvárné okuláry, už dávno odzvonilo. Dnes si můžeme vybírat z velkého množství modelů a dokonce si i diktovat, co a jak by se nám líbilo. Při vstupu do oční optiky nám v první chvíli doslova přechází zrak, když vidíme, kolik různých modelů je k mání, takže máme spíš problém vybrat si jen jeden typ! Ne každý má možnost nebo chuť navštívit kamenný obchod, a tak určitě ocení nabídku online optik a možnost vybírat si brýle přímo v pohodlí domova přes internet.

V dnešní době už nejsou optiky zaměřené jen na dioptrické a případně sluneční brýle, ale specializují se i na speciální typy brýlí, jako jsou brýle pro řidiče, sportovní brýle, multifokální brýle, brýle na čtení či polarizační brýle.

Kromě typu brýlí si můžeme vybrat i materiál, z kterého budou brýle vyrobeny. Akrylátové brýle jsou velmi pevné, avšak méně flexibilní a jsou tak náchylné k lámavosti. Oproti tomu brýle vyrobené z polykarbonátu jsou velice odolné, flexibilní a pružné. Pokud je k výrobě brýlových obrub použit acetát, dochází k ručnímu opracování rámů a můžeme volit ze široké barevné škály. Chceme-li brýle s tenkými obrubami, pak je vhodné vybrat si brýle vyrobené z bezniklové oceli. Ta je navíc hypoalergenní, takže nevyvolává žádné alergické reakce. Speciálním materiálem pro výrobu brýlí je Grilamid TR90, který je velmi pružný a lehký a navíc disponuje tzv. paměťovým efektem, který umožní vrácení ohybů do původního stavu.

{control EBform factory}

Když už si zvolíme pro nás nejvhodnější materiál, řešíme asi tu nejdůležitější otázku – jak budeme v brýlích vypadat. Asi nikdo z nás nechce v optice trávit celý den a zkoušet jedny brýle za druhými. Je proto velmi důležité znát alespoň základní zásady, podle kterých se při výběru brýlí řídit. V zásadě platí, že by brýle neměly mít stejný tvar jako je tvar obličeje, tzn., že ke kulatému obličeji nikdy nebudeme vybírat kulaté obroučky. Barva obrouček záleží na našem uvážení a na oblíbené barvě, není ale doporučováno, aby byla výrazně tmavší, než je barva vlasů. Rozhodující je při výběru brýlí i obočí, které by se nemělo objevit za skly, ale horní linie obrub by jej měla kopírovat.

{control cta horizontal}

Takže jaký typ brýlí tedy zvolit právě k vašemu typu obličeje? Kulatému obličeji sluší brýle s úzkými rámy a hranatými okraji, stejně jako brýle obdélníkového tvaru. Určitě vám padnou také bezobroučkové brýle, nebo naopak brýle s výraznější horní obrubou. Lidé s oválným obličejem mají jednoduchý výběr – sluší jim snad všechny obruby ve všech barvách, nejvíce však podlouhlé a oblé brýlové obroučky. Oproti tomu k hranatému obličeji pasují brýle, které zase ostatním typům obličeje nesedí. Jedná se hlavně o brýle extravagantní, s velkými, moderními a výraznými obroučkami. Srdcovitý tvar obličeje ocení lehké a oblé rámy, vhodné jsou také obdélníkové nebo oválné obroučky s robustnější spodní obrubou.

Výběr brýlí tedy není žádná alchymie a noční můra, ale jedná se o skvělý módní doplněk, který si vyberete přesně podle vašeho vkusu a požadavků. Brýle podtrhnou vaše rysy a zvýrazní vaši krásu. Brýle opravdu sluší každému…

{control EBform facts}

Využijte exkluzivní a cenově atraktivní nabídku, objednejte si zdarma a nezávazně Optického poradce. 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!