Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Chraňte své oči správným výběrem slunečních brýlí

Chraňte své oči správným výběrem slunečních brýlí

13.10.2014

Naše oči potřebují stejně jako naše kůže, ochranu před škodlivými slunečními paprsky. V tomto článku se vám pokusíme usnadnit výběr slunečních brýlí tím, co by jste o slunečních brýlích měli vědět.

1276812164BmQ6gh.jpgV první řadě by sluneční brýle měly mít kvalitní UV filtr 400, ten může být vyražen na stranici spolu s číslem, které označuje kategorii slunečního filtru. Symbol CE zaručuje, že brýle splňují normy Evropské unie.

 

{control cta horizontal}

Aby sluneční brýle dostatečně chránily vaše oči, musí vám také sedět. Neměly by tlačit na spáncích, neboť při delším nošení by vás mohla rozbolet hlava. Zároveň by také neměli padat a sklouzávat z nosu. Důležité je, aby oko bylo důkladně chráněno ze všech stran a slunce tak neprosvítalo. Poté co si brýle nasadíte zamrkejte – řasy by se neměly dotýkat čočky, nošení by bylo nepříjemné.

{control EBform facts}

Sluneční brýle bychom měli vybírat také podle kategorie slunečního filtru, která značí propustnost světla. Čím 1252525503Fwv7kv.jpgvyšší je kategorie, tím méně světla čočka propouští a je tmavší.

Existuje 5 kategorií slunečního filtru, značené čísly 0 – 4. Brýle, které mají kategorii slunečního filtru 0, jsou prakticky čiré a mají ochrannou funkci. Oproti tomu sluneční brýle s kategorií filtru 4 jsou do extrémních podmínek – na hory nebo k moři, nedoporučují se ovšem na řízení auta. Nejběžnější je kategorie slunečního filtru 3.

Také barva čoček slunečních brýlí má svoje opodstatnění.

sleva590x100.gif

Oranžové čočky jsou rozjasňující, to znamená že v nich uvidíte lépe než bez nich. Jsou vhodné na sport. Podobnou funkci mají čiré čočky, v případě že by vám nevyhovovaly čočky oranžové. Chrání zrak před UV zářením, prachem a větrem. Hnědé nebo šedé čočky chrání před ostrým sluncem. V poslední době roste oblíbenost gradientní čočky, která přechází plynule z tmavé části do světlejší.  

{control EBform recipe}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!