Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak cvičit vaše oči?

Jak cvičit vaše oči?

13.10.2014


Zrak je nedůležitějším lidským orgánem, zprostředkovává nám přes 90% informací z tohoto světa. Málokdo si to ale uvědomuje a málokdo o svůj zrak pečuje.

Počet běžných očních vad (dalekozrakost, krátkozrakost) neustále roste. Například v ČR má až 53% lidí oční vadu, před 100 lety to bylo jen 5-10%.

Co můžete pro své oči udělat?

TRÉNINK PRO VAŠE OČI

ZrakZavřete oči a kývejte hlavou - dopředu, dozadu, ze strany na stranu a kolem dokola. Tím si uvolníte ztuhlou krční páteř a necháte odpočinout oči.

Se zavřenýma nebo otevřenýma očima pohybujte očima nahoru, dolů, doleva, doprava a uhlopříčně. Nezapomeňte u toho dýchat a mrkat.

Kroužení očima

Nejprve kružte očima na jednu stranu, opakujte pětkrát a poté na druhou se stejným počtem opakování.
Pokud během cviků zavřete oči, budete si zároveň masírovat i oční bulvu.

Skákavý pohled
Snažte se postupně zaostřovat na jednotlivé předměty ve vašem okolí. Na každém přitom spočiňte pohledem maximálně dvě vteřiny.

2-590x100.gif

Mrkání

Oko by mělo mrkat každých 3-5 vteřin. Přední část oka zvaná rohovka je zvlhčována a vyživována slzami. Typické činnosti při kterých zapomínáme mrkat jsou čtení nebo práce na počítači.

Ostření

Natáhněte před sebe ruku, ve které držíte svisle tužku. Zaostřete na horní konec tužky a ruku pomalu přibližujte. Pořád mějte zaostřeno na tužku. Nakonec zavřete na tři minuty oči a překryjte si je dlaněmi.

Dívejte se do dáli

Oči jsou v klidové pozici pokud se díváte do dáli, tím je myšleno opravdu do dáli, až na horizont. Jakýkoliv pohled na blízko je pro oči zatěžující, nejvíce samozřejmě dlouhé čtení nebo dívání se do počítače.

Při přestávkách v práci se dívejte z okna, při cestě z práce zvedněte hlavu a dívejte se co nejvíce do dáli.

V prevenci i léčení se uplatní také působení barevného světla či vizualizace různých barev. Teplé barvy, jako je žlutá či červená, přitom výrazně podporují prokrvení očí, zelená má harmonizující účinky a studené barvy (modrá a indigová) zase podporují relaxaci očních svalů.

{control cta horizontal}

POTRAVINY, KTERÉ PROSPÍVAJÍ
Důležitá je hojná konzumace zeleniny, zvláště pak druhů bohatých na antioxidanty a rostlinné pigmenty (česnek, cibule, špenát, žlutá a oranžová zelenina, listová zelenina, rajčata, červená řepa).

 

{control EBform facts}
E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!