Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak vybrat dětské dioptrické brýle?

Jak vybrat dětské dioptrické brýle?

Marta Gregorová 17.12.2018

Nejenom dospělí, ale i děti potřebují čas od času korekci zraku. Vybrat dětské brýle je ale častokrát podstatně složitější než u dospělého a samotnému výběru byste měli věnovat dostatek času. A to jak výběru rámu tak výběru brýlových čoček, především při komplikovanějších dioptriích. U dětí, zvláště těch malých, je to horší, v tom, že Vám hned neřeknou, jak se v brýlích cítí a poté je mohou trápit nejrůznější potíže.

Dětské brýlové obruby

Lze říci, že dnešní nabídka brýlových obrub pro děti je radikálně jiná, než byla dříve. Dnes se jejich styl a kvalita zpracování vůbec neliší od obrub pro dospělé, plně reflektují nejnovější trendy a výdobytky v oblasti brýlových obrub. Při výběru rámu pro děti je důležité, aby brýle správně anatomicky seděly na obličeji. Raději vybírejte rám kovový s nastavitelnými sedýlky na nosníku. Plastové rámy se u dětí používají méně často, protože se hůře přizpůsobují, jsou masivnější a často méně pohodlné, vhodné jsou však na vyšší dioptrie. Vůbec nejlepší volbou je titanový rám, který je lehký, pevný a pružný, nevýhodou však může být jeho cena.

Brýlové čočky pro děti

Při výběru skel máte stejně jako u dospělých možnost zvolit plastové či skleněné čočky. U dětí však jednoznačně doporučujeme plastová skla, protože se netříští v případě úderu nebo nárazu a je velmi obtížné je rozbít.

Vybírejte raději plastovou čočku s tvrzením, protože plast je náchylný na poškrábání a hlavně u dětí by se vám mohlo stát, že budete potřebovat skla měnit několikrát do roka, což může být finančně náročné.

Stejně jako u dospělých se doporučuje pokrýt čočku antireflexní vrstvou, hlavně, pokud máte doma školáka nebo dítě, které pracuje na počítači. Antireflex zvyšuje průchodnost světla čočkou a tím i komfort vidění.

V případě vyšších dioptrických hodnot je možno nabídnout i čočky s vyšším indexem lomu a tím i menší sílou okrajů a váhou čoček.

Výběr dětských dioptrických brýlí nijak nepodceňujte - nekupujte vždy to nejlevnější s odůvodněním, že za chvíli to dítě stejně zničí, protože v konečném důsledku vás to může stát ještě víc, než když jednorázově zaplatíte vyšší cenu.

                  Výběr dioptrických obrub a čoček pro vaše dítě je velice důležitý

 

 

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!