Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Nové brýlové čočky: skleněné nebo plastové?

Nové brýlové čočky: skleněné nebo plastové?

13.10.2014


160_F_41259306_55Bi0FQld1zB1mqny6fMAhXRhH2w8EC3.jpgVolbu správných brýlových čoček ovlivňuje řada faktorů, které souvisí se způsobem života a s užíváním obruby. Při výběru je důležité nespěchat a velmi důkladně zvážit všechny požadavky.

Skleněné čočky se používají v optice již od pradávna a byl to první materiál, který se používal do optických obrub. Tento materiál je v současné době již technologicky překonán a doporučuje se hlavně pro specifické užití kvůli jeho extrémní mechanické odolnosti vůči poškrábání. Vhodným materiálem jsou skleněné čočky do pracovních brýlí pro obráběče kovů nebo svářeče. Nevýhodou tohoto materiálu je váha čoček, a minimální UV filtr.

{control EBform factory}

Rozhodně se nedoporučuje u dětských brýlí nejen z hlediska větší váhy, ale také s ohledem na bezpečnost. Roztříštěná skleněná čočka může způsobit i ztrátu zraku!

160_F_43722875_qlOZ3gnglZJC35e54yqxaGxBUFU85yHl.jpgPlastové čočky jsou mnohem lehčí než čočka vyrobená ze skla a je až 6x odolnější vůči rozbití. Má také mnohem vyšší přirozený UV filtr. Nevýhoda plastové čočky je v tom, že plast je v celku měkký a snadno se poškrábe. Tomu lze zabránit různými povrchovými úpravami jako je tvrzení, které dává plastovým čočkám téměř srovnatelnou tvrdost se skleněnými čočkami. Do většiny dnes vyráběných brýlí se volí čočka plastová. Cenově výhodné jsou možností dalších úprav čoček, jako antireflex, hydrofobní anebo oleofobní úprava.

{control cta horizontal}

Zajímá Vás možnost přivýdělku v oboru oční optiky?

 optikdodomu_stat.jpg

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!