Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak si zachovat dobrý zrak co nejdéle?

Jak si zachovat dobrý zrak co nejdéle?

13.10.2014

 

Stačí, když budeme dbát na dvě věci:

  1. na správnou stravu
  2. pravidelné lékařské prohlídky.novinka5.jpg

Pravda je taková, že jídlem můžeme ovlivnit hodně. Dokonce i tak běžné oční choroby, jako je krátkozrakost, šedý zákal a s věkem spojená degenerace sítnice.

Ovoce a zelenina našim očím nesmírně prospívají!

Všeobecně jsou důležité zejména antioxidační vitamíny A, C a E. Nacházíme je v čerstvém ovoci a zelenině - nejvíce v pomerančích, kiwi, grapefruitech. meruňkách, rajčatech, mrkvi, špenátu a fazolích. Obsahují je také ořechy, obilné (i jiné) klíčky a vajíčka.1227675737DU5dQj – kopie.jpg

Studie také naznačují, že děti s nadměrnou konzumací pečiva a cukrovinek mají častěji krátkozrakost. Příčinou je zvýšená hladina inzulínu vzniklá zvýšeným přísunem cukru.

{control EBform facts}

Jeden pomeranč proti zákalu

Šedý zákal postihne každého třetího obyvatele ČR. Je však podle výzkumů o 60% méně častý u lidí, kteří po dobu 10 let užívali vitamin C a E – stačí dávka odpovídající jednomu pomeranči denně (75 mg/ den).

Vliv práce s počítačem na zrak

133611234727J4MG.jpgPokud je to možné, udržujte od obrazovky vzdálenost 70-80 cm. Oko se také lépe vypořádá se středně velkým jasem, proto nenastavujte na monitoru příliš velký jas. Poskytněte oku změnu - rozvěšte po stěně jako ozdobu pestré papíry, čas od času si dopřejte pohled z okna, nejlépe do zeleně. Místo kávy nebo černého čaje si dejte sklenici mrkvové šťávy.

Co nejvíce škodí vašemu zraku?

  • Nedostatek spánku
  • Čtení při špatném světle
  • Nadměrné sledování televize nebo příliš práce u počítače
  • Delší pobyty v zakouřeném nebo prašném prostředí


Kdo je krátkozraký nebo dalekozraký, ten by měl pravidelně (jednou za rok) navštěvovat očního lékaře a nechat si u něj zkontrolovat ostrost zraku a oční nález. Jen tak mohou být brýlová skla nebo čočky včas přizpůsobeny změněné situaci. Vyšetření u lékaře hradí zdravotní pojišťovny.

{control cta horizontal}

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!