Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Potřebujete brýle na kolo a jste nositelem dioptrií?

Potřebujete brýle na kolo a jste nositelem dioptrií?

13.10.2014

Jezdíte na kole?

cyklista.jpgUrčitě znáte ten nepříjemný pocit, když se vám prach nebo jiná nečistota dostane do oka. Proto je dobré chránit si oči brýlemi a to nejen při slunečných dnech. Ideální volbou je výběr brýlí na kolo v optice (a třeba i v netradiční oční optice), kde vám poradí, jaké brýle vybrat a jak cyklistické dioptrické brýle správně používat.

 

Při výběru brýlí na kolo je především důležité, aby vám při jízdě nepadaly z nosu a nemuseli jste brýle při každém pohybu hlídat a nasazovat zpět. Proto se i designéři snaží brýle na kolo udělat co nejlehčí a navrhnout tvar brýlí tak, aby kopíroval tvar a zaoblení obličeje.
Všechny kvalitní plastové čočky jsou už dnes opatřeny UV filtrem a poskytují 100% ochranu oka před UV zářením.

{control EBform ebook}

Jakou volbu mají cyklisté, kteří nosí dioptrické brýle?

Každý cyklista nemůže používat kontaktní čočky -  někomu jsou kontaktní čočky nepříjemné a někdo je nemůže používat ze zdravotních důvodů. Kontaktní čočky také nechrání oko před nečistotou nebo možným poškozením oka při pádu.

icona-sporty-white-dioptricke_2.jpgPrůkopnickou technologií byly brýle na kolo s dioptrickým klipem. Podstatou této technologie je umístěný klip, do kterého je možno vložit zabroušené čočky s požadovanou dioptrií. Klip je umístěn mezi slunečními brýlemi a očima cyklisty. Cyklista má tak před očima dvoje plastové čočky. Klip je vyndavací, brýle mohou využít i ti, kteří nepotřebují dioptrický klip. Praktické jsou i jednoduše vyměnitelné barevné čočky. 

 

Polarizační sluneční čočky

Zvyšují ostrost vidění, odstraňují nepříjemné odlesky od oslnivých ploch jako je vozovka po dešti, hladiny vody, lesknoucí se okna nebo jiné předměty pod odrazem slunce. Zabarvení čoček do hněda nebo do šeda. Mimochodem, víte, jak poznáte, zda vám obchodník prodal skutečně polarizační brýle? Přečtěte si zde. 

Další variantou jsou samozabarvoací dioptrické plastové čočky.
Tento typ čoček lze vložit do sportovních dioptrických brýlí nebo do speciálních cyklistických brýlí, které mají minimální zakřivení brýlí a umožňují nezkreslené vidění v celém zorném poli cyklisty.

1-590x100.jpg

Samozabarvovací čočky se standardně zabarvují do hnědé nebo šedé kouřové barvy. Rychlost zabarvení se liší dle zvoleného typu čočky, ale nejnovější samozabarvovací čočky Transition VII. se zabarví do maxima v průběhu několika sekund.

{control EBform facts}

Toto řešení je vhodné pro cyklistiky, kteří často mění při jízdě terén a kde se střídají podmínky viditelnosti. Typickým příkladem je jízda po cyklostezce v lese a v otevřeným prostranstvím.

Podobným řešením pro brýle na kolo jsou dioptrické čočky zabarvené do vybrané intenzity dle požadavku cyklisty. Můžete si zvolit čočku hnědou nebo šedou kouřovou zabarvenou na 75-85%, která Vás ochrání před slunečním svitem. Pozor při přejezdech ze slunce do šera, kdy může dojít ke krátkodobému efektu tmy.

Na výlety s častějšími přejezdy světlo/stín raději zvolte čočky žluté nebo oranžové, rozjasňující. Zajistí ostré vidění i při snížené viditelnosti a zároveň chrání váš zrak. 

 

{control cta horizontal} 

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web