Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Špatně zvolená velikost obruby

Špatně zvolená velikost obruby

13.10.2014


133024972662I3bi.jpgJestli bude obruba kovová, nebo plastová, modrá nebo žlutá, není až tak rozhodující. Obruba Vám musí sedět!

Měli byste zvolit správnou velikost obruby vzhledem k velikosti hlavy, správný tvar obruby vzhledem k tvaru obličeje, ale také správně zvolenou konstrukci obruby vzhledem k čočkám, jaké do ní budou osazeny.
A hlavně, musíte si zvolit obrubu, která se Vám bude líbit a současně splňovat všechny požadavky.

Obruby vybírejte i s ohledem na počet dioptrií

Největší chybou při výběru brýlí je výběr špatného rámečku pro vyšší dioptrie.

Pokud máte vyšší mínusové dioptrie, vybírejte obrubu, která je po okrajích zakrytá rámem. 

1-590x100.jpg

Pří dioptriich zhruba do +/- 6 se dají obyčejné plastové čočky nahradit vysokoindexovými čočkami. Čočky s vyšším indexem lomu jsou lehčí, tenčí a tím pádem více esteticky přijatelné pro vysoké dioptrické vady.

Vysokoindexová skla vykazují větší odrazivost, proto je nutné opatřit čočku antireflexní vrstvou, která zvyšuje propustnost světla.

{control EBform ebook}

U vyšších dioptrických hodnot je důležité vybrat takovou obrubu, která bude mít menší očnici, tím pádem se sníží váha i tlouštka zabrušované čočky.

Pokud vám lékař předepsal silné brýle, přibližně nad +/- 8 dioptrii, je nejlepší volbou skleněná vysokoindexová čočka, která je vždy tenčí než plastová. Nese to ovšem sebou i omezení při výběru obruby, protože skleněné čočky se zabrušují pouze do celorámových obrub.

  • Vyberete-li špatně velikost obruby mohou brýle padat nebo naopak tlačit ve spáncích.1277830812732Ic4.jpg
  • Úpravou nosníků můžete nastavit výšku posazení brýlí na nose.
  • Stranice nesmí být moc dlouhé nebo krátké. U většiny modelů si můžete nechat délku stranic upravit – po nahřátí se dají stranice za ušima lehce přihnout.

 

{control cta horizontal}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!