Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Sluneční brýle pamatují dávný Řím a Čínu

Sluneční brýle pamatují dávný Řím a Čínu

13.10.2014

 

Historie slunečních brýlí a optických obrouček se nachází v dávné Číně a Římu. Ve 13. století používali čínští soudci pro zakrytí svých očí zabarvené průhledné kousky křemíku a slavný císař Nero sledoval gladiátorské hry pomocí vybroušeného drahého kamene. Dalším přelomem se stal rok 1430, kdy Italové představili předchůdce optických obrouček, které částečné sloužily ke korekci zraku.

Aviator – kopie.jpgZakladatelem moderních slunečních brýlí, tak jak známe, je Sam Foster, který je začal prodávat na plážích v Atlantic City v roce 1930. Rozvoj slunečních brýlí se posunul výrazným krokem vpřed, kdy
armáda USA požádala o vývoj speciálních brýlí pro piloty. Tak se začala rozvíjet technologie brýlí a hlavně čoček. V roce 1936 společnost Ray Ban navrhla kultovní brýle pro piloty s polarizační čočkou známé jako Aviatorky. Tuto technologii vyvinul Edwin Land, zakladatel společnosti Polaroid Corporation.

1341482211E42055.jpgVelký rozmach brýlí jako módního doplňku se datuje v 60-tých letech minulého století, kdy začaly Hollywoodské hvězdy nosit brýle extravagantních tvarů s pestrými barvami. To spustilo masivní zájem veřejnosti o tento módní doplněk.

1-590x100.jpg}

V současné době jsou sluneční brýle propracované a využívají mnoha technologií. UV ochrana se stala běžným standardem. Existuje široká řada sportovních brýlí s výměnnými čočkami nebo čočkami samozabarvujícími. Novým hitem se stávají multifunkční sportovní brýle, kde si může sám uživatel vyměnit čočky dle intenzity slunečního záření, nastavit stranice a nosník dle tvaru hlavy nebo vyměnit stranice za gumu pro extrémní jízdu na lyžích nebo kole.

brýle a audio přehrávačem – kopie.jpgSluneční brýle také zažily mnoho vysoce inovativních nápadů. V roce 2004 firma Oakley přišla s modelem slunečních brýlí, které mají zabudovaný audio přehrávač a pomocí sluchátek můžete poslouchat hudbu. Problém je váha slunečních brýlí a jejich reálné používání.

 

{control cta horizontal}

Mezi nejšílenější nápady patří brýle, kde místo klasických stranic nosí uživatel přes celou hlavu plastové pásky, které drží rám s čočkami. Sami vidíte, jak dalekou cestu urazily sluneční brýle od svých prvopočátků v Číně a Římu.

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!