Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak vypadá zabroušení čoček do vašich brýlí?

Jak vypadá zabroušení čoček do vašich brýlí?

13.10.2014

 

1. Měření PD

jak vypadá zabroušení čoček... – kopie.JPGPD (pupillary distance) je vzdálenost středu zornic a je nepostradatelná pro správnou centraci brýlových čoček a zajištění jejich správného korekčního účinku v brýlích. Nejpřesnější metodou měření je měření každého oka zvlášť, tak, že druhé oko je vždy zakryté. Tato metoda je nutná z důvodu eliminace možného chybného měření v případě strabismu. (šilhání). PD vzdálenost se uvádí milimetrech.

2. Měření čoček

jak vypadá zabroušení čoček.2.. – kopie.JPGV případě, že chce zákazník vyrobit čočky dle dioptrických čoček ve svých stávajících brýlích, využije technik  speciální přístroj tzv. fokometr. V tomto přístroji lze přeměřit počet dioptrií, případně velikost a úhel cylindru. Fokometr také slouží jako kontrolní přístroj pro testování hodnot dioptrií v porovnání s předepsanými hodnotami.

3. Vysazení šablony (demo čočky)

jak vypadá zabroušení čoček.3. – kopie.JPGPro docílení stejného tvaru čočky, vysadíme z vybrané obruby  původní demo čočku a následně upevníme ve skenovacím zařízení. Vysazování čoček má různé techniky. Pro celorámovou obrubu je třeba obrubu rozšroubovat a vyjmout čočku. Pro obrubu vázanou, která je zobrazena na obrázku je třeba mezi vlasec a čočku vložit silonový proužek, kterým vysadíme čočku z vlasce a rámu.

4. Načtení tvaru skenerem

jak vypadá zabroušení čoček.4JPG.JPGSkener je čtečka tvaru demo čočky, zde provádíme kopírování tvaru čočky i očnice. Automaticky nasnímaný tvar, rozměry očnice a šířka nosníku se elektronicky přenesou do centrovacího zařízení. Skener snímá tvar pomocí speciální jehly, která opisuje v případě celorámové obruby její  tvar. U vázaných obrub upisuje jehla tvar vysazené demo čočky.

5. Označení čočky na centrovacím zařízení

jak vypadá zabroušení čoček.5JPG.JPGCentrovací zařízení zobrazí tvar čočky, kde na dotykovém displeji zadáme požadované rozměry a hodnoty PD. Hodnoty lze nastavit přesně dle požadavků zákazníka a lékaře. Centrovací zařízení také kontroluje kvalitu čočky a v případě vadné části tuto chybu na čočce odhalí. Po kontrole čočky se na čočku automaticky přenese a nalepí bod pro uchycení do brusu. Bod je nalepen přesně tak, aby jeho uchycení do brusu zachycovalo úhly, které je v případě os na brýlích nutné dodržet.

6. Broušení

jak vypadá zabroušení čoček.6JPG.JPGOznačenou čočku vložíme do čelistí, popřípadě poupravíme typ broušení. Dále již proces zabroušení probíhá automaticky. Brus je vybaven sadou brousících kotoučů na plastové a minerální čočky, fazetový a leštící kotouč.
Zabrušovací stroj Huvitz Excelon XQ je jedním z nejmodernějších zařízení na trhu a je vybaven  kotoučem na vybroušení drážky pro silon a zbrušování ochranné fazety. Tento brus dále umožňuje různé korektury čočky, jako je dodatečná korekce velikosti, rozšíření fazety nebo drážky apod.

 

7. Vsazení zabroušené čočky

jak vypadá zabroušení čoček7.PG.JPGZabroušená brýlová čočka se u vázaných brýlí opatrně pomocí silonového proužku vsadí do brýlí tak, aby seděla pevně a nevypadávala z obruby. U celorámových brýlí je vsazení čočky jednodušší, čočky se usadí do očnice, která se zatáhne šroubkem. Šroubek je umístěn u stranice brýlí. Toto vsazování vyžaduje velkou přesnost a trénink. Vsazování čoček je jedním z nejsložitějších manuálních kroků, kdy může dojít k vyštípnutí čočky.

8. Čištění a kontrola kvality

čištění.JPGZ kompletních brýlí osazených novými dioptrickými čočkami je třeba důkladně odstranit nečistoty vzniklé broušením. Tento proces je prováděn v ultrazvukové čističce ve speciálním roztoku. Čištění probíhá několik minut. Po osušení brýlí a konečné kontrole kvality rámu a čoček  odcházejí zákazníkovi nové brýle v ochranném koženkovém pouzdře.

 

 

NECHTE SI ZHOTOVIT DIOPTRICKÉ BRÝLE OD ODBORNÍKŮ

{control cta horizontal}

 

HLEDÁTE PŘIVÝDĚLEK?  Prodávejte s námi dioptrické brýle. Nabídněte ve svém okolí brýle až o 50% levněji než v kamenných optíkách. Proč s námi začít spolupracovat? Podívejte se na krátké video:


 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!