Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Proč a kdy zvolit multifokální brýle?

Proč a kdy zvolit multifokální brýle?

13.10.2014

12653930888YMUrV.jpgKaždý z nás určitě zná ve svém okolí někoho, kdo neustále střídá brýle - na dálku, na čtení, případně ještě na střední vzdálenost.

Tento problém lze vyřešit multifokálními brýlemi, kdy různé brýle s různými dioptrickými hodnotami, lze nahradit jedněmi, které nahradí ztracenou schopnost oka zaostřit.
Plynulý přechod dioptrií zaručuje ostré vidění na všechny vzdálenosti a to při pouhém pohybu oka. Místo neustálého přendavání brýlí stačí multifokální brýle ráno nasadit a máte problém vyřešen.

Které obruby jsou vhodné pro multifokální brýle?

1286635583SvdhPh.jpgPro multifokální brýle je potřeba vybrat vhodnou brýlovou obrubu, která musí splňovat nejen představy zákazníka, ale i technické parametry potřebné pro zábrus multifokálních čoček. Vybírejte brýlové obruby s větší očnicí, v jedné čočce musíte mít prostor pro čočky na dálku a na blízko, čím více prostoru, tím bude vaše vidění pohodlnější. Pokud zvolíte polorám, dá se spodní okraj čočky o 2-3mm prodloužit, aby vznikla pohodlná čtecí zóna.

Jaký zvolit materiál čoček?

V dnešní době jednoznačně dominují plastové multifokální čočky. Skleněné se používají jen ve výjimečných případech, kdy je sklo nutností.

Jaké zvolit úpravy brýlových čoček?

Multifokální brýlové čočky by rozhodně neměly postrádat antireflexní vrstvu. Antireflexní vrstva umožňuje ostřejší vidění při stejných světelných podmínkách a díky tomu jsou oči méně namáhány. Oceníme ji  při řízení vozidla v noci, nebo při práci s počítačem a při mnoha dalších činnostech běžného života. Další velkou výhodou antireflexu je estetické hledisko, kdy díky eliminaci odlesků vypadají oči přirozeněji a nositeli je vidět do očí.

Vhodnou úpravou je i hydrofobní vrstva, která tvoří finální úpravu antireflexní vrstvy. Vyrovnává mikroskopické póry na povrchu čočky a díky tomu se neusazují nečistoty, lépe se čistí a rychleji odmlžuje.


sleva200x200.gifI multifokální brýlové čočky lze pžizpůsobit dle potřeb nositele např. samozabarvovací úpravou, která umožňuje pohodlné vidění v kteroukoli denní dobu. Takové čočky mění své zabarvení v závislosti na intenzitě UV záření. Nedoporučuje se však při řízení motorových vozidel, neboť čelní sklo automobilu pohlcuje UV záření a proto se čočky nedostatečně zabarvují.

Další vhodnou možností mohou být čočky polarizační, které ocení zejména řidiči. Polarizace odstraňuje oslepující horizontální odlesky a zlepšuje ostrost vidění.  Samozřejmostí je i ztenčená varianta, pro uživatele s vyššími dioptriemi.

Výhody multifokálních čoček oproti bifokálním brýlím

  • 13219933197RqvpA (1).jpgumožňují vidění na všechny vzdálenosti (u bifokálních brýlí není umožněno ostré vidění na střední vzdálenost)
  • není viditelný přechod mezi jednotlivými vzdálenostmi (u bifokálních brýlí je vložený segment v dolní části brýlí nápadný a ruší celkový estetický dojem)

{control EBform glass}

Nevýhody multifokálních brýlí

  • nositel si musí na tyto brýle přivyknout (OptikDoDomu garantuje 1 měsíc na zkoušení, pokud brýle nebudou vyhovovat, zhotovíme vám dvoje brýle - na čtení a na dálku a nepřijdete tak o svoje peníze)
  • pořizovací cena (která ovšem ve finále odpovídá např. 3 různým brýlím, které by jsme si museli pořídit)

V případě, že uvažujete o multifokálních brýlových čočkách, přijďte se poradit do některé z našich prodejen OptikDoDomu nebo s našimi optickými poradci.

 {control cta horizontal}

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!