Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Zaměřeno na dětské brýle

Zaměřeno na dětské brýle

Marta Gregorová 4.2.2019

Aby brýle správně korigovaly zrak a řešily oční vady, je potřeba, aby správně seděly.

Jaké zvolit dioptrické obruby?

Dětské brýlové obruby dostaneme v nejrůznějších barvách a designu. Volíme obruby spíše z kovového materiálu, u kterých jdou nastavit sedýlka na nosníku. Plastové rámy se používají méně často z důvodu horšího přizpůsobení, ale jsou vhodné na vyšší dioptrie.

Jaké brýlové čočky jsou vhodné?

Pro děti jsou  jednoznačně nejvhodnější plastové brýlové čočky a to hlavně kvůli bezpečnosti. Plastová čočka je nerozbitná a navíc je lehká. Také má lepší UV ochranu než čočka skleněná, takže lépe ochrání oči před UV zářením.

Pokud má dítě vyšší počet dioptrií, jsou v nabídce čočky tenčené. Velkou výhodou těchto čoček je jejich estetičtější vzhled a nižší váha.

Jsou potřeba nějaké další úpravy čoček?

Určitě je v první řadě vhodné tvrzení, což je povrchová úprava chránící před poškrábáním. Pokud dítě
sleduje televizi, pracuje s počítačem nebo chodí do školy, je vhodné pořídit na brýle tzv. antireflexní vrstvu. Díky této úpravě se světlo dopadající na plochu brýlové čočky částečně odráží zpět. Oči jsou tak méně namáhané a do očí nositele je lépe vidět.

 

 

Pořiďte svému dítěti sluneční brýle

Jsou potřeba dětské sluneční brýle?

Zvlášť u dětí platí, že čím dříve se naučí sluneční brýle používat, tím je pravděpodobnost očního onemocnění způsobeného UV zářením nižší.
Sluneční brýle pro děti kupujte výhradně v očních optikách, kde vám bude zaručeno, že jsou kvalitní a mají UV filtr.

Aby brýle ochránily zrak, měly by sedět na obličeji tak, aby světlo nepronikalo k očím ze stran ani zespodu. Také nesmí tlačit, ale ani padat.

Přijďte si vybrat do některé z našich kamenných prodejen OptikDoDomu nebo si objednejte návštěvu optického poradce zdarma.

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!