Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Syndrom suchého oka

09.09.2014

Co je to syndrom suchého oka?

Jedná se o poruchu tvorby slz a v posledních letech se vyskytuje velmi často (zhruba každý dvacátý pacient, který vyhledá očního lékaře). Důvodem vzniku tohoto onemocnění může být dlouhé sezení u počítače (méně mrkáme), dlouhodobý pobyt v zakouřeném nebo suchém prostředí, klimatizace, ale také stres nebo u žen období menopauzy nebo u některých jedinců i nošení kontaktních čoček. Dalšími příčinami mohou být také různá onemocnění nebo dlouhodobé užívání očních kapek. To vše bez ohledu na věk člověka.

Projevy – pálení, řezání nebo nepříjemné svědění nebo zarudnutí očí, změna ostrosti vidění, pocit cizího tělesa v oku, únava a s ní spojená bolest hlavy, velmi často se také může projevit naopak nadměrným slzením.

Léčba – tzv. umělé slzy v podobě zvlhčujících očních kapek, gely, masti a u těžších případů operace. Nezbytnou prevencí je hygiena očních víček a také eliminace spouštějících faktorů – změna prostředí, úprava životosprávy a vyhýbání se stresu.

Pokud máte podezření na syndrom suchého oka, doporučujeme vyhledat očního lékaře co nejdříve. Jednak provede odborné vyšetření a předepíše potřebné léky. Navíc ušetříte, protože volně prodejné léky jsou mnohem dražší a ve velké většině problém nevyřeší.

Autor: Vilém N.

Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!