Poradna

Nevíte si rady? Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv infomaci, napište nám.

*(O odpovědi budete informování na e-mail.)

Co je to PD číslo?

23.06.2014

Co to je PD číslo?

PD číslo (pupillary distance) vyjadřuje jaká je vzdálenost středu vašich zornic. Správně změřené PD číslo – měříme v milimetrech- je nezbytným krokem při procesu výroby brýlí.  Podle Vašeho PD čísla je střed čočky při zábrusu nastaven tak, aby  souhlasil se středem vaší zornice, a vy tak viděla maximálně ostře. Změřit si jej můžete i sama - jak na to, se dozvíte zdePD číslo se v dospělosti již nemění. 

Autor: Petra J.

Tenčené čočky

05.12.2017

Proč mi v optice doporučují tenčené čočky?

Tenčené čočky, jsou čočky tzv. vysokoindexové. Díky nim můžeme dosáhnout stejných dioptrických hodnot při výrazně menší tloušťce čočky. Jsou doporučovány tomu, kdo má vyšší dioptrie ( +- 2,5). Pro nositele jsou tenčené čočky komfortnější - jsou znatelně lehčí a estetičtější. 

ztencene cocky.gif

Autor: Klusáček M.

Polarizační brýle

28.06.2014

Je pravda, že bych jako řidič, měl mít sluneční polarizační brýle? A pokud mám dioptrie - pravá čočka - 1,25 a levá čočka -0.5  dají se takové brýle vyrobit?

Ano. Polarizační brýle zvyšují ostrost vidění, a tak jsou dobrým prostředkem z hlediska bezpečnosti.

Polarizační brýle fungují tak, že natavená polarizační fólie odráží horizontálně šířené světelné paprsky a odlesky – např. od mokré vozovky, hladiny vody, lesknoucí se okna.. – a zabrání tak oslnění, únavě, zpřesňují Váš zrak,a tak mohou být Vaše reakce rychlejší.

 polarizace-1.png

Polarizační brýle jsou zvlášť doporučovány řidičům, cyklistům, rybářům, sportovcům a i všem ostatním, kteří tráví hodně času na slunci.

V naší nabídce najdete i dioptrické polarizační čočky

 

Autor: Jakub V.

Multifokální brýle

28.06.2014

SLyšela jsem o multifokálních brýlích - řeknete mi co to je? 

Dobrý den,

Multifokální (progresivní, víceohniskové ) čočky jsou různé názvy pro totéž. Jedná se o čočky, ve kterých se plynule mění dioptrická hodnota bez viditelného přechodu. Multifokální čočky jsou vhodné pro toho, kdo špatně vidí na dálku i na blízko a chce nosit jen jedny brýle. Výhodou multifokálních brýlí je, že potřebujete jen jedny brýle na celodenní nošení a na brýlích není znát dioptrický přechod, tak jak je tomu u bifokálních brýlí. Nevýhodou bývá, že často trvá několik dní, než si na brýle nositel zvykne. OptikDoDomu proto nabízí prvonositelům měsíční záruku - pokud si během měsíce na brýle nezvyknete, vyměníme Vám multifokální brýle za jedny brýle na dálku a druhé na blízko.

Kvalita multifokálních čoček se mění podle šířky koridoru, kterým se nositel dívá. OptikDoDOmu standardně nabízí komfortní třídu, pro zájemce individuální třídu.

Výstřižek_multifokal.PNG

Autor: Janasys

Doživotní garance na brýle Icona, Jovita

28.06.2014

Při ceně vašich brýlí mě napadá - jak to, že jsou tak levné?

Dobrý den,

máme vlastní značku slunečních i dioptrických brýlí Icona a Jovita. Sami si vybíráme modely a zadáváme výrobu. Hotové obruby nabízíme rovnou zákazníkovi za velkoobchodní ceny. Kvalitou jsme si natolik jisti, že na naše brýlové obruby dáváme doživotní garanci.

 

 

Autor: Jan Korytný