Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Plastová nebo minerální čočka

29.08.2014

Potřebuji si nechat udělat brýle a rozhoduji se mezi skleněnými a plastovými čočkami. Můžete mi říct co je lepší?

Nelze odpovědět jednoznačně. Záleží na tom co od svých brýlí očekáváte a kde je budete používat.

Minerální čočky jsou extrémně odolné vůči poškrábání. Jsou vhodné především do pracovních brýlí,např. pro obráběče kovů, svářeče. Výhodou minerálních čoček je, že je možné je tenčit do vysokého indexu lomu - až do 1,9, a tak i člověk s vysokými dioptriemi může mít čočku s relativně nízkou hmotností. Nevýhodou je, že minerální čočka je křehká, a tak se při pádu neodštípne jako plastová, ale roztříští se. Proto jsou minerální čočky nevhodné ke korekci zraku u dětí, sportovců,řidičů...  Posledním omezením, které je spojeno s minerálními čočkami je to, že musíte vybírat z celorámových obrub - do minerální čočky nelze vybrousit drážku, proto nejdou upevnit do vázaných obrub.

Plastové čočky -jsou až 6x odolnější vůči rozbití a mají mnohem lepší UV filtr. Nevýhodou je, že plast je měkký, a proto jsou plastové čočky náchylné k poškrábání. Proto doporučujeme našim klientům další povrchové úpravy čoček, kterými docílíme tvrdost srovnatelnou s minerálními čočkami.

Výhodou plastových čoček je jejich nízká hmotnost, pružnost, téměř nerozbitnost, individuální přizpůsobení požadavkům klienta ( barva čočky, zakřivení čočky..) Jsou vhodné do všech obrub, včetně vrtaných.

Autor: Zdeněk V.

Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!