Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak si vybrat ty správné brýlové čočky

Jak si vybrat ty správné brýlové čočky

Klára Seidlová 10.4.2019

Výběr čoček do dioptrických brýlí může občas připomínat alchymii.

Vy si ale určitě nemusíte hrát na magistra Kellyho a vynalézat elixír bystrozrakosti. Rádi vám místo toho prozradíme, jaké ingredience použít, abyste získali brýlové čočky, které nejlépe uspokojí všechny vaše potřeby.  

Materiál pro brýlová skla - plast nebo sklo?

Dříve se do dioptrických brýlí usazovaly výhradně čočky skleněné. Díky moderním technologiím je dnes situace naprosto jiná a zhruba 
90 % našich zákazníků používá plastové čočky. V čem tkví jejich přednosti?

Plastová brýlová skla

Oproti skleněnému provedení mají plastové čočky do dioptrických brýlí daleko nižší hmotnost a jsou téměř nezničitelné.
Pokud se vám je přece jen podaří rozbít, jejich střepiny vás na rozdíl od úlomků skla neporaní.
Plastové čočky také daleko lépe chrání vaše oči před UV zářením. 

Skleněná brýlová skla

U skleněných čoček dosáhneme výraznějšího efektu při ztenčování a jsou také velmi odolné proti poškrábání.
Ale vzhledem k tomu, že u plastové verze používáme výhradně tvrzené čočky, jsou také plastové čočky proti nechtěnému poškrábání téměř imunní.
Skleněné čočky mají ještě jedno omezení – dají se zabrousit pouze do celorámových obrouček.

Dá se tedy říci, že pokud se neživíte profesí, ve které je potřeba chránit váš zrak před fyzickým poškozením (svářeči, soustružníci…), měli byste si do dioptrických brýlí pořídit čočky plastové.

Povrchové úpravy zpříjemní nošení dioptrických brýlí

Už jsme si řekli, proč v nabídce OptikDoDomu naleznete výhradně tvrzené plastové čočky. Kromě této povrchové úpravy bychom vaší pozornosti doporučili ještě dvě další.

 

Jak vybrat brýlová skla

Antireflexní vrstva

Postará se o to, aby se od čočky neodráželo světlo, ale prošlo do oka. Tato úprava snižuje únavu očí a naopak zvyšuje estetický vzhled brýlí. Čočky s antireflexem jsou stoprocentně průhledné a nelesknou se. Díky antireflexu vám bude také lépe vidět do očí. Ty budou navíc působit daleko přirozeněji.

Hydrofobní úprava

Pokud se chcete o své dioptrické brýle starat co nejméně, přejte si čočky s hydrofobní úpravou.
Tato speciální vrstva vyhladí nerovný povrch čoček. Díky tomu zmizí mikroskopické nerovnosti, ve kterých se jinak usazuje prach.
Čočky s hydrofobní úpravou se nejen snadněji čistí, ale jsou také odolné vůči omakům a otiskům prstů, nezůstává na nich voda a rovněž přispívají k rychlejšímu odmlžení dioptrických brýlí.

Máte 2 a více dioptrií? Bez ztenčených čoček ani ránu!

Proč se u vyšších dioptrických hodnot doporučují ztenčené čočky? Mají nižší hmotnost, velkou optickou kvalitu a jsou velmi estetické.
Pokud se podíváme na ztenčení v řeči čísel, zjistíme, že
ztenčené čočky můžou být až o 25 % lehčí a 30 % plošší než běžné čočky.

U minusových dioptrických hodnot díky ztenčení docílíme menší tloušťky okrajů, a proto si budete moci vybírat z většího množství brýlových obrub.
V případě vysokých plusových hodnot dioptrií se ztenčení projeví ve středu čoček. Bez něj by brýle nemusely vypadat zrovna hezky.

Jednoohniskové čočky, bifokální brýle nebo multifokály?

Pokud trpíte pouze krátkozrakostí, nebo naopak jen dalekozrakostí, pomůžou vám jednoohniskové čočky.
Ale pokud používáte jak brýle na čtení, tak brýle na dálku, popřemýšlejte o
čočkách víceohniskových.

Víceohniskové čočky se postarají o to, že si nebudete muset neustále vyměňovat jedny brýle za druhé.
Dříve se velké popularitě těšily  bifokální čočky  
. Jak název napovídá, umožňovaly pohodlné vidění na dvě vzdálenosti – na blízko a na dálku. Dnes je hlavní předností bifokálních brýlí poměrně nízká pořizovací cena.

Kdybyste ale raději chtěli brýle, přes které budete vidět skvěle opravdu na všechny vzdálenosti, vyzkoušejte multifokální čočky . Přes jejich horní část uvidíte ostře do dálky, ve spodní části se nachází čtecí zóna.
Meziprostor zajišťuje perfektní vidění v přechodných vzdálenostech (0,5–3 m). Oproti bifokálním brýlím nemají multifokální čočky
 žádný viditelný přechod, a proto nesnižují estetický dojem brýlí.

Moc dobře víme, že nošení multifokálních brýlí je zpočátku trošku nezvyk. Proto všem našim zákazníkům dáváme férovou nabídku. Mohou nosit multifokální brýle na zkoušku po dobu 1 měsíce. Když zjistí, že multifokály nejsou jejich šálek dioptrických pomůcek, zdarma jim místo nich vyrobíme dvoje dioptrické brýle – jedny na dálku a druhé na čtení.

Proč jsou brýlové čočky od OptikDoDomu sázkou na jistotu

Pro své nové brýle se nemusíte trmácet v dopravní špičce do centra města. Doručí vám je kurýr, kamkoliv si řeknete. A protože naprostou většinu dioptrických čoček máme skladem, nebudete na nové brýle čekat dlouho. Společně s praktickými dárky vám budou sloužit nejpozději za 5 dnů.

O precizní osazení vašich brýlí se starají zkušení optici, kteří denně brousí stovky čoček na moderních zábrusových strojích. Také oni svou zručností přispívají k vysoké spokojenosti našich zákazníků, kteří se o ni rádi dělí třeba na Heurece.

A radost našim klientům dělá také cena. Naše dioptrické brýle jdou z výroby přímo k zákazníkům. Díky tomu se výsledná cena nezvyšuje o distributorské marže a dioptrické brýle u nás pořídíte až o polovinu levněji než v kamenných očních optikách.

 

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2024 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!