Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Lze zkombinovat brýle na blízko a brýle na dálku?

Lze zkombinovat brýle na blízko a brýle na dálku?

Klára Seidlová 4.1.2020

Víceohniskové brýle jsou brýle s čočkami na více než jednu vzdálenost. Jaké se hodí právě vám?

Bifokální brýle 

Bifokální brýle jsou chytrým a relativně levným řešením pro korekci vidění na dálku a na blízko. Tato skvělá vychytávka už je známá více než 200 let.

Princip

Bifokální brýle představují spojení dvou dioptrických čoček – v horní části čočky pro vidění do dálky, v dolní části pro vidění na blízko.

 

Bifokální brýle

 

Výhody bifokálních brýlí

 • Jedny brýle na blízko i na dálku – na čtení i pro řízení auta
 • Celkově nižší pořizovací cena než za dvoje brýle nebo brýle multifokální
 • Objednáte-li si bifokální čočky u nás, pak máte nárok na slevu na brýlovou obrubu podle věku nebo můžete využít dalších exkluzivních slev

Nevýhody bifokálních brýlí

 • Spojení dvou dioptrických čoček je částečně viditelné
 • Jde o zvyk na přechod pohledu na blízko a do dálky  
 • Bifokální brýle neřeší střední vzdálenost 

Bifokální čočky pořídíte u nás za 2 499 Kč. Toto ale nemusí být cena konečná. Na brýlové obruby k těmto čočkám získáte slevu, kterou si sami vyberete.

Dáte přednost slevě na obruby podle věku nebo využijete možnosti akce 1+1, kdy jako druhé brýle získáte zdarma jednoohniskové brýle s čočkami Profi 1,5 podle vaší potřeby.

Akce na bifokální brýle

Multifokální brýle 

Představují možnost korekce vidění na dálku, na blízko i na střední vzdálenost. První dojem tedy je, že máte vyhráno. Bezesporu patří multifokální brýle (někdy nazývané progresivní) k velmi žádaným.

Princip

Jsou pohodlným řešením, když potřebujete korekci na „všechny" vzdálenosti.

Výhody multifokálních brýlí

 • Máte jedny brýle „na všechno": na dálku – pro řízení auta, na blízko – na čtení nebo na střední vzdálenost – pro práci na počítači
 • Plynulý, estetický – neviditelný přechod mezi dioptriemi
 • Objednáte-li si multifokální čočky u nás, pak významně ušetříte – obecně multifokální čočky patří k finančně náročnějším

Nevýhody multifokálních brýlí

 • Počáteční nezvyk při přechodu pohledu na různé vzdálenosti. Tuto nevýhodu popisují nositelé multifokálních brýlí kromě vysoké ceny nejčastěji.

Multifokální brýle - brýlová obruba Ibis

Ačkoliv i naše vlastní zkušenosti potvrzují, že jde opravdu jen o počáteční nezvyk, vycházíme našim zákazníkům vstříc a nabízíme možnost vyzkoušení si multifokálních brýlí na dobu jednoho měsíce.
Pokud zjistíte, že byste se raději vrátili ke kombinaci dvou brýlí (na dálku a na blízko), pak vám obratem podle vašeho přání brýle zhotovíme.

Cena multifokálních brýlí

Naše cena je 8 499 Kč za Multifokal Ideal 1,5. Jedná se o multifokální  brýlové čočky s širokou pohodlnou čtecí zónou. Na obrubu dostanete slevu podle věku. 
Multifokal Profi 1,5 - vhodný pro klienty s nízkou addicí (rozdíl mezi hodnotami na blízko a na dálku), základní cena je 6 999 Kč. Nyní garantujeme k těmto čočkám slevu 30 % na multifokální čočky, pokud chcete jen jedny brýle.

Pokud byste raději měli ještě jedny dioptrické brýle, např. jen na čtení, pak vězte, že díky naší akci 1+1 je od nás získáte ZDARMA.
Nejen odborníci, ale i „zkušení nositelé multifokálů" tvrdí, že je dobré mít kromě jedněch multifokálních brýlí ještě jedny brýle na potřebnou vzdálenost, nejčastěji pro korekci na blízko.

Akce na multifokální brýle

 

Kancelářské brýle

Využijete, když pracujete denně na počítači a stále dokola sundáváte a nandáváte brýle – na klávesnici, na monitor, na dokumenty apod.

Princip

Jejich design je vytvořen tak, aby umožňovaly ostré vidění přes odpovídající dioptrické hodnoty na všechny na pracovišti potřebné vzdálenosti. 

Výhody kancelářských brýlí

 • Kancelářské čočky umožní pohodlné komfortní vidění na blízko a na střední vzdálenost
 • Přechod mezi čočkami na blízko a na střední vzdálenost je pro okolí téměř neviditelný
 • Díky ostrému obrazu na blízko a na střední vzdálenost sedíte pohodlněji a především zdravěji, nemusíte se naklánět, prodlužuje se doba plného pracovního nasazení a vaše oči, záda, hlava i krk vydrží déle bez známek únavy

Nevýhody kancelářských brýlí

 • Na kancelářské čočky si zvyknete velmi rychle, ale pokud potřebujete i brýle na dálku, pak byste měli spíše zvolit multifokální čočky. Chybějící korekce vidění na dálku je jedinou nevýhodou

Cena kancelářských brýlí

Kancelářské čočky Profi 1,5 u nás pořídíte za 8 299 Kč. Zdá se vám cena vysoká? Pak ji snížíme. 

Vybrat si můžete na brýlovou obrubu s těmito čočkami slevu podle věku. Pokud byste raději měli „v zásobě" ještě jedny dioptrické brýle např. na čtení, pak je od nás budete mít v rámci akce 1+1 ZDARMA.

Víceohniskové čočky přinášejí jistě v mnoha ohledech vyšší komfort. Pokud si nevíte rady, jaký typ čoček zvolit, rádi vám poradíme. Také s nimi máme vlastní zkušenosti.

 

Dobrá zpráva

Nikam nemusíte chodit, nikam nemusíte telefonovat – stačí jen vyplnit jednoduchý formulář. Do 24 hodin zavoláme my vám. Nabízíme vám totiž něco, co vám jiná optika nenabídne – možnost využít bezplatně a nezávazně objednání si návštěvy Optického poradce k vám domů nebo kamkoliv si budete přát.

Je to jdinečná možnost, jak se poradit, které víceohniskové čočky jsou vhodné právě pro vás, jak si vyzkoušet brýle a v případě zájmu si dohodnout nejvýhodnější slevu.


O tom, že to opravdu funguje, svědčí reference našich zákazníků.

 

 

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2023 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!