Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Zásadní kroky v péči o sluneční brýle

Zásadní kroky v péči o sluneční brýle

Liliana Veselá 14.5.2021

Sluneční brýle má doma asi každý. Mnoho z nás ovšem neví, jak o ně správně pečovat, aby dlouho a dobře sloužily. Zjistěte, jakou péči dopřát svým brýlím, ať Vám přinášejí alespoň tolik radosti, jako sluneční paprsky, před kterými chrání Váš zrak.

Čištění slunečních brýlí má svá pravidla

Známe to všichni. Na sklech slunečních brýlí se objeví nečistota a první, co nás napadne, je otřít čočky brýlí o to, co zrovna nalezneme po ruce. Nejčastěji tak použijeme lem trička nebo kapesník. Takovým přístupem můžeme sluneční brýle ale brzy poškrábat.

Nejbezpečněji vyčistíte sluneční brýle mokrou cestou

 • Abyste zabránili poškrábání, je nejvhodnější brýlová skla před samotným leštěním namočit. K tomu lze v domácích podmínkách použít tekoucí vodu a saponát, následně potom sluneční brýle vysušit a mikrovláknovým hadříkem vyleštit.
 • Sluneční brýle ovšem nejčastěji potřebujeme zbavit nečistot "v terénu", kdy jsou opravdu naplno používány a v teple nám na nich ulpívají otisky, pot apod.. K tomu nám nejlépe poslouží čistící sprej a hadřík. V naší nabídce naleznete univerzální čistící sadu, kterou snadno vezmete s sebou na cesty a brýle můžete bezpečně čistit dle potřeby.
 • Při údržbě slunečních brýlí se vyhněte i agresivním saponátům, které mohou nenávratně poškodit nebo zmatnit skla.

 • Pokud máte skla s revo povrchovou úpravou, pozor na slanou vodu - tedy na kapky moře nebo pot. 

Na sluneční brýle používejte pouze čisté mikrovlákno

 • Sluneční brýle nikdy neotírejte papírovým kapesníkem. Dokonce i klasické bavlněné plátno může čočky Vašich slunečních brýlí poškrábat. Sluneční brýle vždy čistěte pouze hadříkem z mikrovlákna, který je potřeba pravidelně prát, aby na něm neulpívaly nečistoty a prach způsobující mikoškrábance.
 • U nás dostanete ke všem slunečním brýlím zdarma mikrovláknové pouzdro, kterým brýle bezpečně i očistíte. A ke slunečním brýlím Icona dokonce navíc pevné pouzdro, které brýlím poskytne maximální ochranu. 
 • Jednou nebo dvakrát ročně doporučujeme nechat sluneční brýle vyčistit ultrazvukem v optice, jelikož pouze tak se zbavíte usazenin, které mohou způsobovat i nepříjemné kožní potíže.

Čistící sada

Čistící sada

 

Jak správně zacházet se slunečními brýlemi?

 • Sluneční brýle je důležité nosit v pouzdře. To je skutečnost, kterou každý z nás ví, ale málokdo opravdu dodržuje. Mimo pouzdro se čočky brýlí velice snadno poškrábou.
 • K manipulaci bychom měli používat vždy obě ruce. Typický nešvar sundavání brýlí jednou rukou dokáže obruby slunečních brýlí pokřivit, stejně jako nošení za výstřihem nebo ve vlasech.
 • Čas od času je dobré šroubky slunečních brýlí dotáhnout, abychom předešli jejich ztrátě díky postupnému uvolňování vlivem nošení, nebo dokonce odpadnutí stranice. Šroubovák na brýle naleznete taktéž v naší čistící sadě. 
 • Pokud si chcete být jisti tím, že je Váš zrak dokonale chráněn, je dobré sluneční brýle cca jednou za dva roky vyměnit, jelikož UV filtr vlivem času a okolních podmínek může ztrácet na síle.

   

  Možnosti nákupu
  dioptrických brýlí u OptikDoDomu
  Vybírejte
  v pohodlí domova
  ikonka s fajfkou - navštívíme vás zdarma po celé čr

  Navštívíme vás zdarma
  a nezávazně po celé ČR

  ikonka předpisu

  Stačí mít jen předpis
  nebo znát svoje hodnoty

  ikonka balíčku kurýra

  Hotové brýle vám doručí
  kurýrní služba

  pozvat otpikadodomu
  Eshop
  s virtuálním zrcadlem
  náhledový obrázek notebooku s galerií OptikDoDomu
  ikonka virtuálního zrcadla

  Vyberte si obroučky online
  pomocí virtuálního zrcadla

  ikonka správné volby

  Pomůžeme vám zvolit
  správná brýlová skla

  ikonka garance vrácení peněz

  Garantujeme vrácení
  peněz do 14 dnů

  prohlédnout eshop
  Navštivte naši
  kamennou prodejnu
  ikonka přeměření zraku

  Pravidelně měříme zrak

  ikonka servisu brýlí zdarma

  Veškerý servis brýlí
  zdarma

  ikonka velkého výběru obrub za nejlepší ceny

  Velký výběr obrub
  za nejlepší ceny

  kamenné prodejny

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!