Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
K čemu slouží brýle s filtrem modrého světla

K čemu slouží brýle s filtrem modrého světla

Klára Seidlová 31.12.2021

Brýle blokující modré světlo se staly nepřehlédnutelným fenoménem. Možná se ale ptáte, jestli je tahle optická vychytávka vhodná taky pro vás. Odpověď je jednoduchá. Brýle proti modrému světlu prospějí úplně každému.

A když píšeme úplně každému, myslíme tím úplně každému. Tedy i těm šťastlivcům, kteří zatím nepotřebují dioptrické brýle. Modré světlo je totiž všude kolem nás a způsobuje nepříjemnosti všem lidem bez rozdílu. Pojďme si představit situace, ve kterých brýle s technologií blue control oceníte nejvíc.

Kdy nosit brýle s modrým filtrem

Tyto speciální brýle jsou navrženy tak, aby minimalizovaly množství modrého světla, které dopadá na naši sítnici. Modrému záření se nemůžeme zcela vyhnout, protože je například také součástí slunečního svitu a vyzařují ho rovněž všechny moderní displeje.

Obecně se dá tedy říct, že brýle s technologií blue control je vhodné nosit vždy, když jste vystavěni modrému světlu. Rozhodně byste je však měli používat při dlouhodobém působení modrého světla na váš zrak. K tomu nejčastěji dochází v následujících situacích.

PŘI POUŽÍVÁNÍ MOBILNÍCH TELEFONŮ

Displeje chytrých telefonů, ale také tabletů, čteček knih, navigací a dalších kapesních digitálních zařízení vyzařují modré světlo. Pokud jen jednou za den napíšete textovku, nic zásadního to pro váš zrak neznamená. Ale ruku na srdce – opravdu zůstane jen u jedné zprávy? Nekontrolujete každou chvíli třeba nové e-maily či aktuality na sociálních sítích? Ve skutečnosti průměrný člověk stráví koukáním do displeje svého mobilu několik hodin denně. A to představuje už pořádnou dávku modrého světla, se kterým se vaše oči musí vypořádat.

PŘI POUŽÍVÁNÍ POČÍTAČE

Ať už na počítači pracujete nebo vám slouží pro zábavu, jedno je jisté. I z jeho monitoru vyzařuje modré světlo. Pokud jste někdy slyšeli o speciálních brýlích na počítač, řeč byla právě o brýlích s filtrem modrého světla. No a protože podle nejnovějších průzkumů průměrný dospělý člověk používá počítač téměř 4 hodiny denně, je nad slunce jasné, že brýle k PC byste si měli nasazovat tak automaticky, jako si zapínáte bezpečnostní pásy v autě.

PŘI SLEDOVÁNÍ TELEVIZE

Modrému světlu neutečou ani milovníci televizních pořadů. Vyzařuje ho totiž také obrazovka televizorů. Než tedy usednete ke své oblíbené TV estrádě, nezapomeňte si nasadit brýle filtrující modré světlo. 

Brýle proti modrému světlu je vhodné nosit nejen, když na počítači pracujete, ale také, když vám slouží pro pobavení.

Dioptrická a nedioptrická varianta

Podrobněji jsme se zmínili opravdu jen o nejčastějších situacích, během kterých jsme modrému světlu vystaveni nejvíce.

Výčet by mohl být ale daleko delší.
Věděli jste třeba, že
modré světlo vyzařuje také LED osvětlení? Modré světlo na nás tedy číhá opravdu všude.

Skvělou zprávou ale je, že chránit své oči před modrým světlem můžou skutečně úplně všichni.

Pokud nosíte dioptrické brýle, stačí si nechat ty nové osadit skly s filtrem modrého světla. Na první pohled vypadají úplně stejně jako klasické dioptrické čočky, ale pro vaše oči udělají ještě lepší službu – ochrání je před modrým zářením.

Jestliže dioptrické brýle nepotřebujete, pořiďte si jejich nedioptrické provedení. Vaše oči vám za to opravdu velmi poděkují.

Jak si pořídit brýle blokující modré světlo

Jste připraveni dát brýlím s modrým filtrem šanci? U OptikDoDomu máte hned tři možnosti, jak si je pořídit.

Můžete si je objednat v e-shopu, kde vám s výběrm obrub pomůže virtuální zrcadlo.

Své nové brýle si můžete přijít vybrat i do některé z našich kamenných prodejen.

Pokud si chcete obroučky vyzkoušet na vlastní oči z pohodlí svého domova, není nic lehčího, než využít službu, která dala naší společnosti jméno. Stačí vyplnit kratičký formulář a do pár dnů u vás zazvoní náš oční specialista s bohatou kolekcí slušivých brýlových obrub.

Vybrat brýle si můžete také v našem eshopu. K výběru obrub vám pomůže naše virtuální zrcadlo.

Za výhodnou cenu získáte nejen úlevu pro své oči, ale také obdivné pohledy kolemjdoucích.
Tak moc vám budou
nové brýle naší značky Icona slušet.

 

 

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2023 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!