Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Samozabarvovací brýle – co byste měli vědět

Samozabarvovací brýle – co byste měli vědět

Marta Gregorová 28.3.2020

Samozabarvovací brýle a jejich přednosti

 

Již samotný název, díky krásné češtině vysvětluje, že samozabarvovací brýle jsou brýle, které se dokáží samy zabarvit.

Najdete je také pod různými jinými názvy: transitions, fotochromatické. A nelze nezmínit poněkud starší název „heliovary“.

 

 

Naše oči se během dne musí mnohokrát přizpůsobovat různým světelným podmínkám – různé světelné intenzitě (slunce, tma, umělé osvětlení apod.).

Samozabarvovací brýle toto vše zvládnou. V místnosti jsou čiré a při nošení venku se zabarvují. Nejnovější typy samozabarvovacích čoček mají nejen 100 % ochranu proti UV záření, ale také minimální čas doby zbarvení při změně světelných podmínek. Zabarvení trvá méně než 60 sekund.

Samozabarvovací čočky mění své zabarvení v závislosti na intenzitě UV záření – čím je UV záření silnější, tím jsou tmavší a naopak. Současné samozabarvovací čočky jsou v místnosti téměř čiré. 

Ferata brown

Ferata brown

1 899 Kč

A jak je to se samozabarvovacími brýlemi pro řidiče?

 

Pro řízení motorových vozidel  samozabarvovací čočky nedoporučujeme, protože čelní sklo automobilu UV záření pohlcuje, a proto se fototropní čočky zabarvují nedostatečně (pokud tedy nemáte kabrio).

Pro řidiče nabízíme speciální polarizační brýle DriveWear.

Samozabarvovací skla podle materiálu

 

Plastové samozabarvovací čočky

  • rovnoměrné zabarvení a odbarvení brýlových čoček i v případě různých dioptrických hodnot (díky povrchové fototropiii je zabarvení čočky nezávislé na počtu dioptrií)

  • brýlová skla se rychle přizpůsobují různým světelným podmínkám

  • v místnosti mají čirou barvu a na sluníčku jsou tmavé (tmavší než skleněné samozabarvovací čočky)

Skleněné (minerální) samozabarvovací čočky

  • zabarvují a odbarvují se méně a pomaleji než plastové samozabarvovací čočky

  • mají zbytkovou barvu v čirém stavu

  • jejich výhodou je nižší pořizovací cena

 

Co znamená Transitions?

Pod tímto názvem se skrývají nejmodernější samozabarvovací čočky nové generace, dnes již osmé generace Transitions GEN8. Byly vyvinuty vědci v Transitions Optical, Inc. Základem této technologie je aktivace množství molekul k vyšší absorpci světla.
Brýlové čočky
Transitions se vyznačují citlivostí na okolní teplotu – při vyšších teplotách jsou tmavší. Ideální je chladnější sluneční počasí, tehdy samozabarvovací čočky reagují nejpružněji.
Samozabarvovací brýlová skla se mohou standardně zbarvovat do hněda nebo do šeda. Je na Vás, kterou barvu si podle svého vkusu vyberete.

 

Kolik samozabarvovací brýle stojí?

Jen těžko lze odpovědět na tuto otázku. Jistě je možné najít i „levné“ samozabarvovací brýle, ale v takových případech je na místě ostražitost (mají Vámi vybrané brýle antireflex, hydrofobní úpravu atd.?) a ukvapený nákup raději zvážit.
Inspirujte se naší nabídkou samozabarvovacích čoček poslední generace. K samozabarvovacím brýlovým sklům vám dáme slevu na obrubu podle věku.
Kompletní samozabarvovací brýle vás vyjdou cca 4 000 Kč.

 

Nevíte si rady a máte obavy, abyste při výběru samozabarvovacích brýlí neudělali chybu?

Nabízíme Vám pomocnou ruku, a to doslova – na dosah. Naše rodinná oční optika nabízí bezplatnou a nezávaznou službu – Optického poradce k Vám domů.

Návštěva Optického poradce je jistota, že si vyberete kvalitní samozabarvovací brýle, nestrávíte dlouhý čas vyhledáváním na internetu.

Navíc získáte kvalitní brýle, jejichž značku nikde jinde nekoupíte. Pokud si nákup rozmyslíte, vůbec nic se neděje. Kdykoliv můžete o návštěvu požádat znovu.

 

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

 

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!