Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jedny brýle do auta i na čtení. Víme jak na to

Jedny brýle do auta i na čtení. Víme jak na to

Marta Gregorová 28.3.2019

Tři vzdálenosti a pouze jedny brýle = Multifokální brýle

Také používáte dvoje či troje brýle?

Místo brýlí na dálku, na počítač a na čtení můžete mít jen jedny brýle na všechny vzdálenosti. Vhodným řešením jsou multifokální nebo-li progresivní brýle.

Čas je neúprosný a příroda si nedá poručit. Postupně zjišťujete, že při čtení novin nebo knihy už nemáte dostatečně dlouhé ruce na to, abyste si oddálily text? Při čtení vyhledáváte stále více světla a vaše oči jsou stále více unavené? Kolem čtyřicítky přichází doba, kdy už třeba nepřečtete malou cenovku na zboží v obchodě a to je čas, pořídit si brýle na čtení.

A kdo už nosí brýle na dálku, můžete uvažovat právě o brýlích multifokálních.

Co jsou to multifokální nebo-li progresivní brýle?

Multifokální brýle je obecné označení pro víceohnisková brýlová skla. Tedy taková, se kterými vidíte ostře na dálku, na blízko, ale třeba i na pracovní vzdálenost, například na počítač, na pracovní stůl a podobně.

Ještě nedávno lidé s presbyopií (nutná různá korekce na dálku a na blízko) byly odkázáni na tzv. bifokální brýlové čočky. Bifokální brýle mají viditelný předěl, kdežto u multifokálních brýlí předěl mezi jednotlivými zónami na blízko nebo na dálku není vůbec vidět.

Jakou obrubu vybrat pro multifokální brýlové čočky?

 

Pokud uvažujete nad multifokálními čočkami, měli byste vědět, že není možné je udělat do jakéhokoliv rámu. 

Obruby pro multifokální brýle musí nejen dobře sedět a slušet, ale je také potřeba, aby splňovaly určité nároky na velikost a hlavně na výšku očnice.

Výška očnice by v běžném případě měla být alespoň 3cm. 

Obvykle se proto pro multifokální čočky vybírají obruby  tak, aby se do nich vešla na výšku všechna ohniska - na dálku, na pracovní vzdálenost i na blízko.

Spiral red

Spiral red

1 999 Kč 1 799 Kč

Nic není dokonalé

Ani multifokální skla však nejsou zcela ideální a mají určitá omezení. Je to především zúžené zorné pole na střední a blízkou vzdálenost - to se však dá velmi dobře vyřešit změnou polohy hlavy.

Problém může u někoho dělat doba, než si na multifokální brýle zvyknete. Ale ve většině případů je to jen otázka času než se váš život stane pohodlnějším. OptikDoDomu nabízí možnost výměny multifokálních brýlí za dvoje brýle – na blízko a na dálku, pokud si na multifokální čočky do jednoho měsíce nezvyknete. O svou investici do brýlí tak nepřijdete.

Co vás asi nejméně potěší, je cena multifokálních brýlových čoček. Pokud ale používáte dvoje či troje brýle s kvalitními čočkami, pak je cena jednoho kopletu multifokálních brýlí téměř stejná.

Zde Vám nabízíme malý přehled multifokálních čoček, které nabízí OptikDoDomu.

Máte ještě otázky? Neváhejte nás kontaktovat. Můžete také navštívit kteroukoli naši kamennou prodejnu, kde se Vám bude věnovat proškolený personál.

Nemáte žádnou naši prodejnu v dosahu? Pak pro Vás máme jedinečnou a velice oblíbenou službu. Náš OptikDoDomu za Vámi přijede tam, kam budete potřebovat. Hodí se Vám to víc doma nebo v práci?

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!