Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jedny brýle do auta i na čtení. Víme jak na to.

Jedny brýle do auta i na čtení. Víme jak na to.

13.10.2014


new7.jpgTaké používáte dvoje či troje brýle? Místo brýlí na dálku, na počítač a na čtení můžete mít jen jedny brýle na všechny vzdálenosti. Vhodným řešením jsou multifokální progresivní brýle.

Čas je neúprosný a příroda si nedá poručit. Postupně zjišťujete, že při čtení novin nebo knihy už nemáte dostatečně dlouhé ruce na to, abyste si oddálily text? Při čtení vyhledáváte stále více světla a vaše oči jsou stále více unavené? Kolem čtyřicítky přichází doba, kdy už třeba nepřečtete malou cenovku na zboží v obchodě a to je čas, pořídit si brýle na čtení. A kdo už nosí brýle na dálku, můžete uvažovat právě o brýlích multifokálních.

Levné brýle

Co jsou to multifokální neboli progresivní brýle?

Multifokální brýle je obecné označení pro víceohnisková brýlová skla. Tedy taková, se kterými vidíte ostře na dálku, na blízko, ale třeba i na pracovní vzdálenost, například na počítač, na pracovní stůl a podobně.

Ještě nedávno lidé s presbyopií (nutná různá korekce na dálku a na blízko) byly odkázáni na tzv. bifokální brýlové čočky. Bifokální brýle mají viditelný předěl kdežto u multifokálních brýlí předěl mezi jednotlivými zónami na blízko nebo na dálku není vůbec vidět.

Jakou obrubu vybrat pro multifokální brýlové čočky?

PLUTO.jpgPokud uvažujete nad multifokálními čočkami, měli byste vědět, že není možné je udělat do jakéhokoliv rámu. Obruby pro multifokální brýle musí nejen dobře sedět a slušet, ale je také potřeba, aby splňovaly určité nároky na velikost a hlavně na výšku očnice. Výška očnice by v běžném případě měla být alespoň 3cm. Obvykle se proto pro ně obruby vybírají tak, aby se do nich vešla na výšku všechna ohniska - na dálku, na pracovní vzdálenost i na blízko.

Nic není dokonalé

Ani multifokální skla však nejsou zcela ideální a mají určitá omezení. Je to především zúžené zorné pole na střední a blízkou vzdálenost - to se však dá velmi dobře vyřešit změnou polohy hlavy.

progresivní čočky_srovnání.JPG

 

Problém může u někoho dělat doba, než si na multifokální brýle zvyknete. Ale ve většině případů je to jen otázka času než se váš život stane pohodlnějším. Většina optik také nabízí možnost výměny multifokálních brýlí za dvoje brýle – na blízko a na dálku, pokud si na multifokální čočky do jednoho měsíce nezvyknete.

Co vás asi nejméně potěší, je cena multifokálních brýlových čoček. Pokud ale používáte dvoje či troje brýle s kvalitními čočkami, pak se cena jedněch multifokálních brýlí téměř rovná.

Zajímá Vás možnost přivýdělku v oboru oční optiky?

{control cta horizontal}

 

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!