Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak vybírat brýlové čočky ?

Jak vybírat brýlové čočky ?

13.10.2014


160_F_43263492_LTlxmP3JLfX25nv7957dvGghG8caAKIM.jpgMáte někdy pocit, že na vás prodávající v optikách chrlí názvy, kterým vůbec nerozumíte? Pro laika je výběr brýlových čoček často velkou neznámou. Následující článek vám pomůže při výběru těch nejvhodnějších brýlových čoček pro vaše oči.

Z hlediska použitého materiálu máte na výběr mezi čočkou skleněnou (minerální ) a čočkou plastovou.

160_F_41724955_sU3lZxaDSdsIyl4gHss2WH2bOahq9CKr.jpgMinerální brýlová čočka je charakterizována vyšší hmotností a vyšší náchylností k rozbití. Nevýhodou tohoto materiálu je nízká míra bezpečnosti. Roztříštěná skleněná čočka, např. při automobilové nehodě, může způsobit i ztrátu zraku. Rozhodně se nedoporučují u dětských korekcí nebo na sport. Mezi její výhody rozhodně patří vysoká odolnost proti poškrábání. Největší předností je možnost dosáhnout nejlepšího efektu ve ztenčení tj. zvláště u vysokých dioptrií dochází k velmi dobrým výsledkům požaduje-li zákazník krásná tenká skla

{control EBform factory}

Až 90% zákazníků volí plastové brýlové čočky, které jsou díky materiálu charakteristické nižší hmotností (ve srovnání s minerálními čočkami až o 40 %). Jsou prakticky nerozbitné a mnohem bezpečnější než čočky minerální. Jsou až 6x odolnější vůči rozbití mají také mnohem lepší UV filtr. Mají ale vyšší náchylnost k poškrábání, k tzv. povrchovému opotřebení. Tomu mohou zabránit povrchové úpravy. Dnes existují povrchové úpravy, které dávají plastovým čočkám tvrdost srovnatelnou se skleněnou čočkou. Čím lepší je povrchová úprava tím více bude čočka chráněna před odřením.

Jaké můžete zvolit povrchové úpravy?

Nejčastější povrchovou úpravou plastových brýlových čoček je „tvrzení". Tvrzením se upravují proto, aby se tvrdostí vyrovnaly tvrdosti skla a tím byly odolnější vůči poškrábání.

antireflex.jpgDalší úpravou, o které by měl nositel brýlí uvažovat, je „antireflex". Použitím této povrchové vrstvy získáte vyšší prostupnost světla a odbourání zrcadlových odrazů. Každá brýlová čočka odráží část dopadajícího světla (8-10%). Antireflexní vrstva snižuje odrazivost od brýlových čoček a tím propouští více světla k očím. To vede k většímu pohodlí a menší námaze očí. Tato úprava by měla být povinná především pro řidiče (v Německu tato povinnost platí). S antireflexní vrstvou jsou světla protijedoucích aut lépe ohraničená a neoslňují tolik jako bez použití této úpravy. Dále je velmi příjemná např. v umělém osvětlení, u televize, v kině, v divadle, zkrátka všude tam, kde vládnou zhoršené světelné podmínky. Většina uživatelů, kteří poznali výhody se již nedokáže vrátit k brýlovým čočkám bez této povrchové úpravy.

A další, v dnešní době poměrně častou úpravou je „hydrofobní úprava". Je poslední vrstvou antireflexní úpravy, dokonale vyhlazuje povrch čočky a ta je pak odolnější vůči mastnotám a jiným nečistotám. Napomáhá snadnějšímu čištění, prachové částečky neulpívají na povrchu.

{control cta horizontal}

A co třeba výraz „progresivní brýlové čočky"? O tom zas až příště.

2-200x200.gif

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!