Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak účinně pečovat o svůj zrak?

Jak účinně pečovat o svůj zrak?

13.10.2014


1323261837ViEfnU.jpgS péčí o zrak bychom měli začít dříve, než zjistíme nějaké omezení našeho ostrého vidění. Ať je váš zrak dokonalý nebo už nějaké brýle používáte, dodržování níže uvedených zásad je důležitým pomocníkem pro udržení schopnosti správného vidění, nebo pro zahájení cesty za lepším zrakem.

Začleňte tyto zásady do vašeho běžného života, stanou se vám účinným pomocníkem nejen v oblasti zlepšování zraku, ale i dalších aspektů vašeho osobního rozvoje a růstu.

160_F_32267229_q2X5HWBVi6RYGy3NMIvj8TSKr625mTOT.jpgChoďte do přírody•Najděte si každý den alespoň půl hodiny času, který strávíte venku, ideálně v přírodě. Dívejte se do dáli a snažte se uvědomovat si, co vidíte. Lidé s vadami zraku by měli po tuto dobu sundat brýle.

Odkládejte brýle kdykoliv můžete•Snažte se používat optické pomůcky (brýle, čočky) co nejméně. Odložte brýle v průběhu dne, kdykoliv je to jen možné (ale nikdy je neodkládejte při řízení vozidla!).

Nesnažte se bez brýlí "násilně zaostřovat". Přijměte svět kolem sebe takový, jaký ho vidíte. Uvědomte si, kolik toho i bez brýlí vidíte.

{control EBform facts}

Relaxujte své oči•Začleňte do svého života cviky pro uvolnění očních svalů. Řadu těchto cviků můžete praktikovat téměř kdykoliv – v autobuse či metru, čekáte-li na semaforu na červenou, apod.
•Při dlouhodobější práci na počítači či sledování televize dělejte ca po půl hodinách přestávky, uvolněte oči, dívejte se do dáli, pokud možno ven (máte-li možnost do přírody, apod.). Nastavte si upomínku na mobilním telefonu nebo přímo v počítači.
•Dělejte přestávky i při čtení. Dejte si záložku vždy o 2-3 stránky dopředu, zvedněte zrak od knihy a nechte oči odpočinout.
•Začleňte do svého denního programu uvolňující cviky zaměřené zejména na (krční a hrudní) páteř, ramena a krk. V průběhu dne se protáhněte, rozprouděte krev, udělejte si přestávku a projděte se. Zajděte si občas na masáž nebo do sauny či páry.

2-590x100.gif

Kompenzujte stres•Věnujte čas kompenzaci stresu a napětí, se kterými se v průběhu dne setkáváte. Jděte do přírody, věnujte se meditaci, najděte čas pro poslech hudby. Začleňte některou z těchto (či jiných podobných) činností do svého každodenního života.
•Nenechávejte se emočně ovlivňovat záplavou negativních informací z médií. Vyslechněte je, přijměte tak jak jsou, a nechte odejít.
•Začleňte do svého života více úsměvu a dobré nálady!new6.jpg

 

 

Zajímá Vás možnost přivýdělku v oboru oční optiky?
{control cta horizontal}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!