Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Sluneční brýle, které mění historii

Sluneční brýle, které mění historii

13.10.2014

 

Sluneční brýle Ray-Ban

ray ban.jpgJsou považovány za jedny z nejkvalitnějších modelů na celém světě. Kolekce slunečních brýlí Ray-Ban jsou určeny pro všechny věkové kategorie, od nejmladších po nejstarší.

Značka Ray Ban vyrábí prvotřídní brýle již od roku 1937. Samotná značka byla založena firmou Bausch & Lomb. Sluneční brýle Ray Ban byly poprvé představeny a použity pro letectvo Spojených států, údajně to bylo proto, že vojáci a chlapci od námořnictva odmítali nosit klasické sluneční brýle,kvůli nehezkým neopáleným kruhům kolem očí. Nový typ leteckých brýlí měl sice krýt před sluncem, ale zároveň nedoléhat těsně k obličeji – a eliminovat tak ostrý přechod mezi opálenou a neopálenou částí obličeje.

1-590x100.jpg

Věčné pilotky

Známe je všichni - sklíčka ve tvaru kapky a tenké metalové obroučky. Díky několika Hollywoodským režisérům, kteří shledaly tyto brýle elegantní a sexy došlo k proslavení této značky.pilotky.jpg

Většina z nás si nejspíš vzpomene na chlapecký úsměv Toma Cruise ve filmu TopGun, kde skrýval svůj drsný pohled za širokými skly leteckých brýlí. Od éry drsného Toma v letecké bundě se brýle Aviator hřejí na permanentním výsluní a každou sezonu se znovu objevují ve všech módních kolekcích. Dnes se tímto typem slunečních brýlí inspirují značky po celém světě.

Crazy barevné Wayfarerky

wayfayer.jpgDalší podobnou klasikou je model Ray Ban Wayfarer, který byl představen již před 58 lety. Po jejich rychlém rozkvětu následoval ale zase prudký pád. Velice poklesly tržby a na trh se začaly dostávat konkurenční značky a jiné druhy brýlí.

Když byly brýle Wayfarer na pokraji ukončení výroby, objevily se roku 1982 a 1987 ve více než 60 filmech a tím pádem se zintenzívnila poptávka po nich. Brýlím Wayfarer vzrostla velká popularita i u hudebníků a značka Ray Ban pak musela roku 1989 svou nabídku brýlí Wayfarer rozšířit ze dvou modelů na více než 40 modelů.

{control cta horizontal}

A tak to jde s poklesy a comebacky brýlí Wayfarer až dodnes. S poslední módní vlnou se jim dodalo trochu barevné záře a milují je téměř všichni. Takže si klidně pořiďte zelené, růžové či svítivě žluté wayfarerky, které seženete i s barevnými skly.

V roce 1999 prodala firma, Bausch & Lomb tuto značku Italské Luxottica Group za cenu 1.2 billonu dolarů.

Ray-Ban je zodpovědný za dva nejznámější a nejvíce imitované modely (právě Aviator a Wayfarer). Ray-Ban je volbou mnoha celebrit, známe ji z filmového plátna.

Oficiální stránky firmy

www.ray-ban.com

Zajímá Vás možnost přivýdělku v oboru oční optiky?

optikdodomu_stat.jpg

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!