Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Pozor: Včas odhalit oční vadu, znamená chránit to nejcenejší - váš zrak!

Pozor: Včas odhalit oční vadu, znamená chránit to nejcenejší - váš zrak!

13.10.2014

 

Před tím, než se začnete zabývat výběrem brýlí, jste konfrontováni s diagnózou vaší oční vady u očního lékaře, případně optometristy. Co si o těch cizích slovech myslet? Na problematiku běžných očních vad a jejich řešení se zaměříme v následujících příspěvcích.

1-590x100.jpg

Jaká je funkce oka?

160_F_21301699_0QG3DrEem9jozXyL52OBuI2ntx43JwZ9.jpgPokud oko nevykazuje žádnou oční vadu, utváří se obraz vzdálených nebo blízkých předmětů přímo na sítnici. Čočka se vyklenuje a oplošťuje v závislosti na vzdálenostech tak, aby byl vytvořen jasný obraz. Tento proces se nazývá akomodace. Akomodace umožňuje vidění od několika desítek centimetrů až po nekonečno. Pokud je obraz neostrý znamená to, že oko vykazuje vadu vidění.

 

{control EBform facts}

Jaké jsou nejčastější oční vady, o nichž se zde brzy dočtete?

myopie_hypermetropie - nejčastější oční vady.jpgHypermetropie se dá charakterizovat jako oční vada, kdy je oko fyziologicky příliš krátké. Osoba trpící hypermetropií vidí špatně jak na dálku tak na blízko. Podaří-li se jí přece jenom zaostřit do dálky, tak pouze za cenu značné námahy očí a následné únavy.

Myopie by se dala charakterizovat jako oční vada, kdy je oko fyziologicky příliš dlouhé. Pacient trpící myopií vidí špatně na dálku, ale dobře na blízko. Vzdálenost, na kterou myop ostře vidí, je tím kratším čím je myopie vyšší.

 

Ten, kdo trpí astigmatismem, vidí neostře jak na blízko, tak i do dálky. Nevidí jasně kontrasty mezi astigmatismus - nejčastější oční vady – kopie.jpghorizontálními, vertikálními nebo zešikmenými řádky. Příčinou této oční vady často bývá zakřivení rohovky. Normální rohovka má tvar kulové úsečky, při astigmatismu má však ve dvou osách na sebe kolmých rozdílné zakřivení a výsledkem je válcová plocha, která způsobuje zkreslení. Astigmatismus se může kombinovat s řadou dalších vad vidění, jako je myopie nebo hypermetropie.

{control cta horizontal}

presbiopie2.jpgPresbyopie, nebo česky vetchozrakost, je přirozený proces vidění týkající se každého z nás po čtyřicítce. Presbyopie se vyznačuje tím, že čočka začíná ztrácet na pružnosti, nedostatečně se vyklenuje a oplošťuje, čímž je akomodace velmi obtížná. Z toho pak vyplývá stále se zhoršující vidění na blízko.

Nezapomínejte, že člověk vnímá zrakem téměř 90% veškerých podnětů a že péče o zrak je tedy velmi důležitá.

Zajímá Vás možnost přivýdělku v oboru oční optiky?

optikdodomu_stat.jpg

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!