Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
POZOR: Jak vybrat správný tvar a velikost brýle

POZOR: Jak vybrat správný tvar a velikost brýle

13.10.2014


160_F_43780106_YqeEGnT7PcmeNDCEoQE25o0ZhoRX8aNW.jpgSprávný tvar a velikost brýlí
dokaže tváři velice pomoci vyzvednout jeji kvality a naopak špatným výběrem zdůraznit nedostatky.

Při výběru brýlí je velikost a tvar nejdůležitějším aspektem. Brýle by neměly být širší než jsou lícní kosti a oko by mělo být umístěno relativně na středu očnice. Stranice vedou za uši shruba 2-3 mm od tváře, tak aby netlačily a zároveň pohodlně seděly.

{control EBform glass}

Jak by měly být brýle posazeny?

Obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí nejlépe o trochu níže. Spodní část brýlí by se neměla dotýkat tváře. Posazení obruby můžete ovlivnit roztažením (nebo přitažením) nosníků. Velikost a požadovaný tvar často přizpůsobujeme také specifickému využití daných brýlí, tak jako v případě požadavku brýlí např. do helmy.

2-590x100.gif

160_F_43464489_wkejIFMd0TmJZIUy7TpK6G6dYwD6Qc4C.jpgPři výběru brýlí musíme přihlížet i k dioptriím. Při vyšších hodnotách by měla očnice být co nejmenší nejen kvůli váze zabroušených čoček, ale i z estetického hlediska.

U stranic není velikost tak podstatná, jen musíme dbát na to, aby k velikosti hlavy nebyly stranice moc dlouhé nebo krátké. Většina stranic je možné za ušima upravit.

{control EBform ebook}

U žen doporučuji zkoušení se sepnutými vlasy - vynikne tvar obličeje a vyhnete se tak klamu který muže ovlivnit vaše rozhodnuti.

Vyberete-li špatně velikost obruby, mohou vám brýle padat nebo naopak tlačit ve spáncích. Proto brýle nevybírejte ve spěchu a vybírejte třeba i s někým, kdo vás dobře zná a může vám tak pomoci s výběrem.

OBJEDNEJTE SI NEZÁVAZNĚ NÁVŠTĚVU OPTICKÉHO PORADCE AŽ DOMŮ.

{control cta horizontal}

optikdodomu02.jpg

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!