Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
POZOR: Jak vybrat správný tvar a velikost brýle

POZOR: Jak vybrat správný tvar a velikost brýle

Marta Gregorová 16.4.2018

Správný tvar a velikost brýlí dokáže tváři velice pomoci vyzvednout jeji kvality a naopak špatným výběrem zdůraznit nedostatky.

Při výběru brýlí je velikost a tvar nejdůležitějším aspektem. Brýle by neměly být širší než jsou lícní kosti a oko by mělo být umístěno relativně na středu očnice. Stranice vedou za uši shruba 2-3 mm od tváře, tak aby netlačily a zároveň pohodlně seděly.

 

Velikost brýlí

            rozměry brýlí

Velikost obruby určují údaje vepsané na vnitřní straně levé nebo pravé stranice.

Ve většině případů je např. v tomto formátu

           52-17-140

Tyto údaje označují

            šířka očnice-šířka nosníku-délka stranice

                        Velikost a tvar obruby dokáže pozvednout Váš obličej  

Jak by měly být brýle posazeny?

Obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí nejlépe o trochu níže. Spodní část brýlí by se neměla dotýkat tváře. Posazení obruby můžete ovlivnit roztažením (nebo přitažením) nosníků. Velikost a požadovaný tvar často přizpůsobujeme také specifickému využití daných brýlí, tak jako v případě požadavku brýlí např. do helmy.

Variete red

Variete red

2 199 Kč 1 999 Kč

 

Při výběru brýlí musíme přihlížet i k dioptriím. Při vyšších hodnotách by měla očnice být co nejmenší nejen kvůli váze zabroušených čoček, ale i z estetického hlediska.

U stranic není velikost tak podstatná, jen musíme dbát na to, aby k velikosti hlavy nebyly stranice moc dlouhé nebo krátké. Většina stranic je možné za ušima upravit.

U žen doporučuji zkoušení se sepnutými vlasy - vynikne tvar obličeje a vyhnete se tak klamu který muže ovlivnit vaše rozhodnuti.

Vyberete-li špatně velikost obruby, mohou vám brýle padat nebo naopak tlačit ve spáncích. Proto brýle nevybírejte ve spěchu a vybírejte třeba i s někým, kdo vás dobře zná a může vám tak pomoci s výběrem.

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!