Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Vidíte špatně na dálku, ale chcete se chránit před ostrým letním sluncem? Víme jak na to!

Vidíte špatně na dálku, ale chcete se chránit před ostrým letním sluncem? Víme jak na to!

13.10.2014


1300294119Q2OLU8.jpgHodně lidí, kteří trpí krátkozrakostí, se v letních dnech dostává do problémů, jak vidět stále dobře na dálku a nebýt oslňován slunečním svitem.

Někdo si zvykne na oslňování sluncem a nosí dioptrické brýle i v letních měsících, pro mnohé to je z důvodu vyšších dioptrií nutností.

V případě vysokých dioptrií nelze bez dioptrických brýlí vykonávat běžné denní činnosti. Někteří lidé s nižšími dioptriemi volí sluneční brýle, ale tím se vystavují omezení ostrého vidění, které může způsobit kritické situace při řízení automobilu, jízdě na kole nebo sportovních událostech.

Jaké jsou tedy možné způsoby řešení?

Odpověď je jednoduchá:

  • zatmavené sluneční dioptrické čočky
  • samozabarvovací čočky

 {control EBform factory}

Sluneční brýle s dioptrickými čočkami

Korekční sluneční brýle jsou vhodné pro sport, běžné procházky nebo slunění na pláži.
Čočky se doporučují vždy plastové proto, aby v případě pádu omezily možnost poranění očí nebo obličeje uživatele. To stejné platí i pro brýle, preferujte brýle plastové s minimem kovových komponentů.

1307708259piv8ID.jpgČočky sluneční se doporučují se ztmavením na 85%, což odpovídá kategorii slunečního filtru 3. Toto ztmavení, šedé nebo hnědé, dostatečně ochrání před slunečním svitem. Trvale ztmavené čočky se hodí pro příležitosti, kdy jste stále vystavováni slunečnímu svitu. Lze také zvolit čočky s nižší intenzitou ztmavení dle požadavků a zvyklostí zákazníka.

Čočky samozabarvující podle intenzity slunečního svitu.

Hodí se zejména pro příležitosti, kdy se často mění intenzita slunečního svitu a vy jste nuceni trvale ztmavené čočky s brýlemi stále sundavat a nasazovat. Je důležité si uvědomit, že čočky samozabarvující reagují ztmavením na UV záření. V případě, kdy je clonou sklo, čočky se ztmavují pouze částečně, tedy i při řízení automobilu.

Technologie samozabarvovacích čoček se v posledních letech posunula hodně kupředu co se týče rychlosti zabarvení, ale i intenzity zatmavení s ohledem vystavení čoček slunečnímu svitu. Lídrem na trhu je v oblasti samozabarvovacích čoček značka Transitions, která vyvinula již VI. generaci fototropních (samozabarvovacích) čoček.

Důležité je také připomenout, že cenová dostupnost samozabarvovacích čoček je již přijatelná s ohledem na pohodlí, které přináší uživateli.

Další, na první pohled velmi podobnou variantou jsou optické obroučky, do kterých si vyberete již čočky zabarvené nebo čočky samozabarvovací.

{control EBform facts}

Dioptrické obruby se samozabarvovacími skly nebo se slunečními čočkami stále zabarvenými?

1319369041u87Qhf.jpgJe to určitě zvyk uživatele, ale také jejich využití. Výhodou obrouček se samozabarvovacími čočkami je jejich univerzálnost - můžete je nosit i v uzavřené místnosti bez vzbuzení pozornosti. Obroučky působí vždy elegantně a nabízí pohodlné nošení po celý rok.
V případě, že se rozhodnete do dioptrických obrouček vložit čočky již ztmavené, zvažujte celkové využití. V mnoha případech jsou takto upravené obruby využitelné pouze omezeně.

Jak si dobře a pohodlně vybrat dioptrické brýle a čočky a přitom ušetřit?

{control cta horizontal}

optikdodomu_firma.png

 

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!