Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Vidíte špatně na dálku, ale chcete se chránit před ostrým letním sluncem? Víme jak na to!

Vidíte špatně na dálku, ale chcete se chránit před ostrým letním sluncem? Víme jak na to!

Marta Gregorová 23.11.2018

Opět nastává letní období a mnoho z Vás přemýšlí, jaké dioptrické brýle proti slunci si pořídí

Hodně lidí, kteří trpí krátkozrakostí, se v letních dnech dostává do problémů, jak vidět stále dobře na dálku a nebýt oslňován slunečním svitem.

Někdo si zvykne na oslňování sluncem a nosí dioptrické brýle i v letních měsících, pro mnohé to je z důvodu vyšších dioptrií nutností.

V případě vysokých dioptrií nelze bez dioptrických brýlí vykonávat běžné denní činnosti. Někteří lidé s nižšími dioptriemi volí sluneční brýle, ale tím se vystavují omezení ostrého vidění, které může způsobit kritické situace při řízení automobilu, jízdě na kole nebo jiných sportovních činnostech.

Jaké jsou tedy možné způsoby řešení?

Odpověď je jednoduchá:

  • zatmavené sluneční dioptrické čočky
  • samozabarvovací čočky

Sluneční brýle s dioptrickými čočkami

Korekční sluneční brýle jsou vhodné pro sport, běžné procházky nebo slunění na pláži.


Dioptrické čočky se doporučují vždy plastové proto, aby v případě pádu omezily možnost poranění očí nebo obličeje uživatele. To stejné platí i pro dioptrické obruby, preferujte je plastové s minimem kovových komponentů.

Čočky sluneční se doporučují se ztmavením na 85%, což odpovídá kategorii slunečního filtru 3. Toto ztmavení, šedé nebo hnědé, dostatečně ochrání před slunečním svitem. Trvale ztmavené čočky se hodí pro příležitosti, kdy jste stále vystavováni slunečnímu svitu. Lze také zvolit čočky s nižší intenzitou ztmavení dle požadavků a zvyklostí zákazníka.

Vhodnou povrchovou úpravou slunečních dioptrických brýlí je polarizace. Polarizační sluneční brýle se dostávají do povědomí všech stále častěji díky svým nesporným přínosům a jejich nabídka se stále rozšiřuje. Polarizační úpravu na svých slunečních brýlích ocení každý hlavně při řízení auta, při pobytu u vody nebo při zimních radovánkách na sněhu. 

Čočky samozabarvovací podle intenzity slunečního svitu

Hodí se zejména pro příležitosti, kdy se často mění intenzita slunečního svitu a vy jste nuceni sluneční dioptrické brýle vyměňovat za brýle čiré.

Je důležité si uvědomit, že čočky samozabarvovací reagují na UV záření. V případě, kdy je clonou čelní sklo u auta, čočky se ztmavují pouze částečně.

Technologie samozabarvovacích čoček se v posledních letech posunula hodně kupředu. Rychlost zabarvení, ale i intenzita zatmavení je dnes na vysoké úrovni.

Lídrem na trhu je v oblasti samozabarvovacích čoček značka Transitions, která vyvinula již VIII. generaci fototropních (samozabarvovacích) čoček.

Důležité je také připomenout, že cenová dostupnost samozabarvovacích čoček je již přijatelná s ohledem na pohodlí, které přináší uživateli.

Dioptrické obruby se samozabarvovacími skly nebo se slunečními čočkami stále zabarvenými?

Je to určitě zvyk uživatele, ale také jejich využití. Výhodou obrouček se samozabarvovacími čočkami je jejich univerzálnost - můžete je nosit i v uzavřené místnosti bez vzbuzení pozornosti. Obroučky působí vždy elegantně a nabízí pohodlné nošení po celý rok.
V případě, že se rozhodnete do dioptrických obrouček vložit čočky již ztmavené, zvažujte celkové využití. V mnoha případech jsou takto upravené obruby využitelné pouze omezeně v letních měsících. OptikDoDomu ale nabízí výhodnou letní akci 1+1 sluneční dioptrické zdarma. 

Více o akcích a slevách se dozvíte zde.

Zde se dozvíte, kde si pořídit dioptrické brýle levně a pohodlně

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

 

 

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!