Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Jak vybrat brýle pro manžela?

Jak vybrat brýle pro manžela?

13.10.2014


1282397669E0wZeH.jpgTaké vašemu manželovi s věkem slábne zrak a on dělá že nic? Vyhýbá se brýlím, bojí se, aby nevypadal jako dědek?Jak mu ale vysvětlit, že brýle nejsou jen nutným zlem, že pokud zvolí správný typ, mohou být i slušivým doplňkem? A kde všude se vůbec dají brýle na čtení nebo brýle na dálku  koupit?

Kde koupit brýle pohodlně a za dobrou cenu?

Většinu z nás napadne jít pro nové brýle do optiky. Ovšem dostat manžela do optiky, když má pořád spoustu práce a po práci už bývají obchody zavřeny, to bývá dost těžké.

Pak je druhá varinta, a tou je nákup brýlí přes internet. Je to pohodlné, nikam nemusíte chodit, brýle jsou většinou levnější a dodají vám je až domů.

„To je sice fajn," namítne manžel, „ale když si ty brýle nevyzkouším, nebudu vědět, zda mě někde netlačí. Taky nevim, z jakého jsou materiálu a dost dobře si podle obrázku nepředstavím ani reálnou barvu."

"V tom případě je tu ještě jedna varianta: zavoláme si optického poradce, on přijde s kufříkem brýlí až k nám domů, brýle si vyzkoušíš a necháš si poradit, jaké zvolit vhodné čočky."

Že o takové službě nevíte?

{control cta horizontal}

Jak tedy vybrat brýle pro manžela?

Zdá se, že většina mužů má na dioptrické brýle tři požadavky.

1297787520b9sxd8.jpgBrýle by měly být pohodlné, trvanlivé a měly by správně sedět. Styl je také důležitý, ale spadá až na čtvrté místo. Podle průzkumu, který provedl The Vision Council, 88% mužů uvedlo, že trvanlivost a pohodlí jsou na vrcholu jejich seznamu priorit, podle kterých se rozhodují při nákupu pánských dioptrických brýlí. Dalších 59% považuje životnost rámečku za velmi důležitou. Další věc, kterou u svých brýlí očekává až 52% mužů, jsou flexi stranice.

Protože však muži hledí na prvním místě více na praktičnost, mají tendenci vybírat věci nadčasové, a tím i více usedlé. Zkuste ho přesvědčit, že v módních tvarech brýlí bude působit inteligentněji a sečtěleji, že získá novou image. Nejdůležitější ovšem je, aby si vybral brýle, které mu budou sedět a bude se v nich cítit pohodlně.

{control EBform ebook}

Všímejte si tvaru a barevnosti brýlí. Například pokud má oválný obličej, může si dovolit brýle s obroučkami nejrůznějších tvarů, obličej zvýrazní hranaté brýle. Jestli dává přednost nenápadnému vzhledu, vyberte brýle oválné, budou hezky kopírovat tvar obočí. Ke kulatému obličeji zase nejlépe sedí brýle úzké. Takové brýle tvář opticky prodlouží. Při výběru se držte zásady, že horní oblouk brýlí má kopírovat tvar obočí a dolní hrana obrouček by se neměla dotýkat tváří.

Zohlednit byste také měly barvu oblečení, které nosí nejčastěji. Je jasné, že si nebude kupovat 5 barev obrub proto, aby se hodily k celému šatníku, v tom případě zvolte nějakou neutrální barvu, která bude ladit se vším. Pro byznysmena v obleku budou vhodné jiné obruby než pro člověka, chodícího sportovně oblečen.

{control EBform facts}

Vyzkoušejte i mladistvější varianty. Současné trendy jsou obroučky barevné - oranžové, červené a tyrkysové.

Černé plastové obroučky jsou právě považovány za nejvíce stylové.

12904164594E27F6.jpgVíce frekventované jsou polorámy (ty s obrubou jen nahoře). A nejméně nápadné jsou typy vrtané. Nemají obroučky a se subtilními stranicemi a nenápadným nosníkem uprostřed budí dojem, že na nose nic nemáte. Předností je nízká hmotnost, nenápadnost, nerušené zorné pole. Mezi nedostatky můžeme zařadit větší náchylnost k poškození - obnažené čočky jsou náchylnější.

Pokud je na prvním místě životnost brýlí, je nejlepší zvolit rám z pružných materiálů, z nerezové oceli nebo z titanu.

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!