Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Diagnostikovali mi astigmatismus, co to vlastně je?

Diagnostikovali mi astigmatismus, co to vlastně je?

13.10.2014


astigmatismus - nejčastější oční vady – kopie.jpg
Astigmatismus
je ve většině případech vada vrozená a většinou nedochází k jejímu zhoršení. Není ani vyloučené, že se postupem věku změní.
Pro představu, u zdravého člověka je rohovka hladká pravidelného tvaru a světlo, které vstupuje do oka se lomí stejně ve všech rovinách a směrech. U astigmatismu je povrch rohovky zakřivený, například ve tvaru vejce. To má za následek podobné vidění jako při pohledu do nerovného zrcadla.

Máte-li zamlžený nebo zkreslený obraz na dálku či na blízko, pociťujete-li bolesti očí, hlavy a celkovou únavu, může to být právě následkem slabého oka. V tomto případě se doporučuje co nejdříve navštívit očního lékaře, který vše prověří kompletní oční prohlídkou.
Astigmatismus je jedna z refrakčních vad. Refrakční vady zp

1-590x100.jpgůsobují nepřesné zaostření světla na sítnici. Astigmatismus se spojuje s krátkozrakostí, nebo dalekozrakostí a ve většině případů je to vada vrozená.

Korekce astigmatismu

První pomocnou rukou při korekci astigmatismu bývají brýle. V dioptrických brýlích se ke korekci new 2 – kopie.jpgastigmatismu  používají tzv. torické nebo-li cylindrické čočky. Tyto čočky lomí dopadající světlo jinak v horizontální a jinak ve vertikální ose a tím vyrovnávají nepravidelnost vaší oční rohovky. V dnešní době existuje hodně druhů korekčních brýlových čoček, které zlepšují vidění pro lidi každého věku. U dětí se korekce předepisuje v maximální hodnotě, lépe si totiž zvykají.

Korekce astigmatismu kontaktními čočkami

Je řešením pro ty, kteří nesnášejí brýlovou korekci, u některých není možné vyrovnat refrakční chybu brýlové čočky nebo zkrátka nechtějí nosit brýle z různých důvodů. Kontaktní čočky jsou výhodnější, ke zkreslení obrazu a změně jeho velikosti dochází jen minimálně.
V neposlední řadě se dá astigmatismus, jako i jakákoliv jiná refrakční vada, dnes už úspěšně operovat.

 

{control cta horizontal}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2020 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web