Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Kolik nám přispěje pojišťovna na brýle?

Kolik nám přispěje pojišťovna na brýle?

13.10.2014

Ať jste mladší či starší, pravidelné oční vyšetření je velmi důležité pro zdraví vašich očí. Většina z nás dříve či později kvůli svým očím vyhledá očního lékaře. 

Na jaké vyšetření máte nárok? 

Oční lékař by vám při preventivní prohlídce měl:

  • vyšetřit nitrooční tlak

  • změřit refrakci autorefraktorem

  • stanovit zrakovou ostrost

  • prohlédnout oči štěrbinovou lampou, která vyšetřuje jednotlivé struktury oka po vrstvách

  • zkontrolovat zadní segment oka – sítnice, terče zrakového nervu apod.

Kolik nám přispěje pojišťovna na brýle?

kolik nám přispěje pojišťovna.jpgDospělý má nárok na brýlovou obrubu jednou za 3 roky.  Po předložení předpisu mu bude ihned odečtena hodnota 150,– Kč, což je právě hodnota této předepsané obroučky. dětí je nárok na novou obroučku jednou za 12 měsíců a příspěvek pojišťovny je 300,– Kč. 

A jak je to s brýlovými čočkami?

Zase existuje rozlišení na děti a dospělé. Dospělý má nárok na nové brýlové čočky, v případě že se mu nezměnily dioptrie, opět jednou za 3 roky. Při změně dioptrií vzniká nárok na nové dioptrické čočky automaticky. Běžný je příspěvek 51,-Kč nebo 111,-Kč na čočku s cylindrem. Nejběžnější příspěvek od pojištovny na obrubu a čočky je od 252,-Kč - 372,-Kč.

Dětem hradí pojišťovna brýlové čočky jednou za 12 měsíců.

2-590x100.gif

Jestliže má pacient – ať dospělý, nebo dítě – více než tři dioptrie do dálky, má nárok na dvoje kompletní brýle, včetně obrub. V takovém případě od svého očního lékaře dostane dva poukazy na brýle a optické pomůcky.  Tento nárok se nevztahuje na brýle na blízko, je pouze pro brýle na dálku a to z toho důvodu, že pokud by došlo k poškození stávajících brýlí, tak pojišťovna přispívá ještě na náhradní dioptrické brýle.

1340391739ZP7N84.jpgZejména pokud jste řidič, nezapomeňte, že pravidelné kontroly zraku jsou stejně podstatné pro vaši bezpečnost jako revize vašeho auta. Nízká ostrost vidění může být extrémně nebezpečná, hlavně pokud řídíte auto po setmění.

 

Tisíce lidí ztratily zrak kvůli zelenému zákalu neboli glaukomu - oční chorobě, která se často objevuje bez symptomů a bezbolestně. 40 % lidí mohou ztratit zrak dříve, než si uvědomí přítomnost nemoci, která přitom může být diagnostikována jednoduchým vyšetřením.

{control cta horizontal}

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!