Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Brýle na řízení? Nestačí pouze sluneční!

Brýle na řízení? Nestačí pouze sluneční!

13.10.2014


autobrýle4.jpgMnoho z řidičů používá sluneční brýle v okamžiku, kdy je slunečné letní počasí. To ovšem není jediná z příležitostí, kdy je vhodné používat brýle při řízení. Brýle pro řidiče můžeme rozdělit do dvou základních skupin. Jsou to brýle dioptrické a brýle, které chrání Váš zrak proti oslnění.

Kdy je nutné používat dioptrické brýle?

Lidem postupem věku začíná ochabovat zrak, projevuje se to únavou zraku nebo bolestí hlavy. V tomto případě je třeba navštívit očního lékaře.
Řízení je jedna z nejdůležitějších aktivit, kdy je třeba nosit dioptrické brýle i při zdánlivě malých hodnotách dioptrií. Při řízení auta za zhoršených světelných podmínek může řidič snadno přehlédnout překážku nebo ji zpozorovat pozdě.  To může stát řidiče, spolucestující nebo chodce zdraví.
Je tedy potřeba tuto zdánlivou drobnost jako je nošení dioptrických brýlí dodržovat. Je také nutné dbát na to, aby byly brýle vždy vyčištěny a řidič používal správné dioptrie. Důležité při výběru dioptrických čočekl je volit čočky s antireflexem, které zostřují viditelnost. 

1-590x100.jpg

Sluneční brýle se nejčastěji používají v létě. Dostatečné je ztmavení 80%, čemuž odpovídá kategorie slunečního filtru 3. Vhodné je používat sluneční brýle s polarizačním filtrem, který minimalizuje odlesky  od slunečních paprsků na lesklých plochách a chrání řidiče před oslněním.
V poslední době se polarizační brýle  stávají standardním vybavením všech profesionálních řidičů.

Jaká ochrana  je ovšem účinná v zimě?

ICONA Supersonic žlutý antireflex pro řidiče - možnosti diotpr.slun.brýlí – kopie.JPGSlunce většinou nesvítí, ale oči řidiče jsou unaveny od bílé plochy ze sněhu kolem vozovky. Pro tuto příležitost je vhodné používat rozjasňující čočky žluté nebo oranžové.  Vaše oči nejsou tak namáhány a zároveň rozjasňující čočky nelimitují viditelnost řidiče.

 

Řidiči, kteří potřebují  kombinovat brýle dioptrické a sluneční mají v současné době jednoduchou volbu. Mohou zvolit dioptrické brýle se slunečním předvěsem. Nevýhodou je  relativně větší váha. Ovšem v případě, kdy nesvítí slunce, pouze sundáte z brýlí předvěs.

Další populární volbou jsou již dioptrické čočky ztmavené do 80%. Nejčastěji se volí barvy čoček autobrýle3.jpgkouřové nebo hnědé.
Pro zimní měsíce je možno používat dioptrické čočky žluté.
V případě, že používáte čočky samozabarvující, je třeba upozornit na to, že se tyto čočky při řízení nezabarvují do plné intenzity. Zabarvení je dáno reakcí při dopadu UV záření na čočku, přední sklo u auta ovšem UV záření částečně pohlcuje.  Existují speciální samozabarvovací čočky, více v našem předchozím článku...

 

{control cta horizontal}

 

 

E-book zdarma

7 nejčastějších chyb při výběru brýlí

E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!