Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Příběh značky Icona

Život je příliš krátký na to, aby ho člověk promarnil nicneděláním. Proto jsme se rozhodli vytvořit něco, co by na českém trhu zanechalo výraznou stopu. 
Rok 2009 byl začátkem naší podnikatelské cesty.
Dva třicátníci pracující v korporátech do roztrhání těla a čerstvá maminka si po večerech našli chuť a sílu plánovat smělý projekt, který měl vést k vytvoření výjimečné služby, které bude těžké konkurovat.

Jedinečná služba výběru brýlových obrub v klidu domova byl nápad, který se nikde jinde v Čechách a dokonce ani v Evropě neobjevil.

Brýle značky Icona

Brýle, které si sami navrhujeme, a jejich výrobu i kvalitu osobně kontrolujeme, pomalu, ale jistě zaplavují český trh. Začátky však byly napínavé.

První lodní kontejner, který přirazil k evropským břehům, postihl lijavec, který málem rozmočil všechny naše sny o úspěšném podnikání. S obavami a úzkostí jsme vyrazili do přístavu podívat se na pohromu, kterou jsme očekávali.

Do nákupu prvních brýlových obrub jsme investovali většinu našeho prvotního kapitálu. Ale asi nám pršelo štěstí, protože z celého nákladu byly rozmočeny a znehodnoceny jen pouzdra na brýle. Brýlové obroučky všechno vydržely.

Spadl nám obrovský kámen ze srdce a s novou energií jsme se pustili dále po strastiplné podnikatelské cestě.

Začali jsme budovat naši vlastní značku brýlí Icona.

Icona – hvězda mezi brýlemi

Naši značku dioptrických brýlí jsme pojmenovali ICONA a poznáte ji podle loga ve tvaru hvězdy. 

Pojem ICONA v sobě soustřeďuje všechny hodnoty, které jsme přijali za své.

Iconou nemůže být cokoli, ale jen věci výjimečné. 

Naše dioptrické a sluneční brýle Icona proto vycházejí z toho nejlepšího, co lze v oboru optiky nabídnout. Snoubí v sobě vysokou kvalitu a komfort.

ICONA představuje též něco, co je stálé a jisté.

Chceme, abyste se na značku
brýlí ICONA mohli spolehnout v každém okamžiku a v každé situaci.

Jsme přesvědčeni, že si kolekci brýlí ICONA oblíbíte.

Modely značky ICONA záměrně nosí jména vesmírných planet a hvězd.
Vesmír symbolizuje něco nekonečného, obrovského a trvalého…

Chceme Vám dokázat naše nekonečné možnosti a trvalý servis i služby, na které se můžete vždy spolehnout.

Na všechny obruby značky Icona poskytujeme doživotní záruku.

 

A jaké byly naše začátky?

Zpočátku jsme za prvními zákazníky jezdili sami, první zákazník o brýle nás kontaktoval z Brna a tak jsme kvůli první zakázce jeli trasu Rakovník – Brno – téměř 600 km cesta tam a zpět.
Během prvního roku jsme zaškolili asi 30 optických poradců a postupně jsme pokryli celou ČR. V současné době s námi pracuje cca 150 lidí, mnozí z nich jsou s námi od úplného začátku.

Budování našeho zábrusového střediska v Náchodě nebylo samozřejmě také vždy jen růžové a bezproblémové. Stroje pro zábrus dioptrických čoček nejsou dokonalé a bezporuchové. Jejich odstávka často zkomplikovala včasné dodání hotových brýlí k našim spokojeným zákazníkům.

Překonávali jsme jednu překážku za druhou, řešili nespočet beznadějných situací a pomalu šplhali k našemu vysněnému cíli.

 

První kolekce slunečních brýlí značky Icona

Roky ubíhají a náš roční obrat se pomalu, ale jistě navyšuje.

V roce 2016 jsme se rozhodli přitvrdit v našich podnikatelských cílech a založili jsme společnost s ručením omezeným, navýšili jsem základní kapitál a pustili se do další významné etapy – navrhnout a vyrobit kvalitní, cenově dostupné sluneční brýle.

Prorazit s nimi na český trh a umožnit každému člověku, aby se ve svých slunečních brýlích cítil bezpečně, pohodlně a nezávisle.

Zatoužili jsme dát našim zákazníkům brýle, kterými doladí svůj outfit k dokonalosti a budou hvězdou v každé situaci. Brýle, které budou vynikat svojí kvalitou a dostupnou cenou.

A tak máme každý rok i novou kolekci slunečních brýlí značky Icona.

Brýlí, které si nasadíte a už je nebudete chtít nikdy sundat.

Jak to pokračuje?

Díky našemu zábrusovému centru v Náchodě máme dostatečné prostory pro skladování zásob – dioptrických i slunečních brýlí a brýlových čoček.

Na moderních zábrusových strojích denně brousíme stovky brýlí, které zákazníci objednávají v eshopu, kamenných prodejnách a skrze službu OptikDoDomu.

V roce 2019  nám byla udělena akreditace Ministerstva průmyslu a obchodu Optik pro brýlovou techniku. Pravidelně pořádám přípravné kurzy i zkoušky, díky níž účastnící získají Osvědčení o získání profesní kvalifikace. 

A v roce 2020 jsme se prosadili jako Nestátní zdravotnické zařízení a díky tomu poskytujeme pravidelně ve všech našich kamenných prodejnách měření zraku.

Věříme, že s každým novým nápadem a novou kolekcí brýlí přinášíme radost z dokonalosti všem našim zákazníkům. 

Copyright © 2009-2024 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!