Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Poradna

Nevíte si rady? Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv infomaci, napište nám.

Zvykání si na multifokální brýle

10.10.2014

Dobrý den, jsem bezradná. Mám několik dní nové multifokální brýle, byly mi doporučeny a musím říct, že se mi i moc líbí, ale problém je, když si je nasadím, po nějaké době mně začne bolet hlava a mám jakoby rozmazané vidění. Mohu brýle vrátit?

Multifokální brýle někdy bývají pro prvonositele tak výraznou změnou, že chvíli trvá než si na ně zvyknou.

Je potřeba je nosit, při obtížích na chvíli odložit a znovu se k nim vrátit. Doba zvykání by však neměla překročit 10-14 dní.

Pokud jste si zakoupila multifokální brýle u OptikDoDomu, obratem nás kontaktujte, pokud si na multifokální brýle nezvyknete.

Brýle přeměříme, příp. poupravíme obrubu ( někdy může být problém jen v nastavení nosníku) a pokud byste si během měsíce na brýle nezvykla, tak Vám je vyměníme za dvoje brýle - jedny na blízko, jedny na dálku - samozřejmě podle velikosti Vašich dioptrií. 

Pokud jste si zakoupila brýle jinde, kontaktujte prodejce. Pravda je, že mnoho z nich Vám tuto reklamaci neuzná. 

Autor: Věra Č.

Odbornost optických poradců

10.10.2014

Chtěl jsem se zeptat, jaké vzdělání mají vaši optičtí poradci? 

Různé. Pokud se ptáte na zdravotnické či medicínské vzdělání, není podmínkou. Optičtí poradci jsou pravidelně proškolováni, seznamováni s novinkami a novými přístupy. Nejsou lékaři. Stejně tak většina prodejců brýlí i v kamenných optikách žádné lékařské, oftalmologické vzdělání nemá. Role Optického poradce je patrná ze samotného názvu, je vyškolen tak, že Vám dokáže zodpovědět na jakoukoliv otázku týkající se brýlí, poradit s výběrem apod. 

Autor: Jonáš F.

Kde vyrábíme naše obruby

10.10.2014

Zajímalo by mě, kde se Vaše brýle vyrábějí.

OptikDoDomu spolupracuje přímo s prověřeným výrobcem v Asii. Asi Vás tento fakt nepřekvapí, protože je všeobecně známo, že až 90 % světové produkce brýlí pochází právě odsud, včetně světoznámých značek. My vlastníme kolekci značkových brýlí Icona a Jovita a s naším dlouholetým výrobcem se pravidelně setkáváme přímo v jeho továrnách, kde provádíme pravidelně kontroly kvality. Nicméně každá naše brýlová obruba prochází mezinárodní zkušebnou, všechny mají certifikát „CE“.

 

Autor: Ladislav B.

Mýtus - nošením brýlí se zrak zhorší

10.10.2014

Co je pravdy na tom, že častým nošením brýlí se zrak vlastně zhorší? 

 

Jednoznačně ne. Víme o tom, že na internetu se podobné informace objevují, ale vzhledem k tomu, že změny dioptrií souvisí s fyziologií nebo genetickými dispozicemi, je tato souvislost zcela logicky vyloučena. Žádné vnější vlivy velikost dioptrií nezmění. Je to velmi zažitý mýtus. 

Autor: Patrik J.

Vliv dědičnosti na krátkozrakost

9.9.2014

Je krátkozrakost dědičná?

Dědičnost této vady je jedním z faktorů, ale zdaleka ne jediným. Pokud např. oba rodiče trpí krátkozrakostí, uvádí se pravděpodobnost, že jejich dítě bude také krátkozraké, kolem 50 %. Na vzniku krátkozrakosti se podílí např. předčasné narození, záněty nebo úrazy oka, abnormální tvar očnice, alergie nebo přílišná námaha očí či špatná vzdálenost u zrakově náročných činností. Jednoznačná příčina krátkozrakosti není známá.

Autor: Marie R.

Copyright © 2009-2024 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!