Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Co je dobré vědět o ztenčených čočkách

Co je dobré vědět o ztenčených čočkách

13.10.2014

Pokud máte vyšší počet dioptrií, měli by jste vědět o možnosti ztenčených brýlových čoček.160_F_42704835_nXOJi2MV6BtKO9g5oZ6I6FmazopMcsiF.jpg

Ty jsou vyráběny z materiálů s vyšším indexem lomu a díky tomu lze dosáhnout měnší okrajové či středové tloušťky čoček (u plusových dioptrií je čočka silná uprostřed, u mínusových dioptrií je čočka silná po stranách). Ćím vyšší index lomu bude, tím bude čočka lehčí a tenčí. Ztenčené čočky jsou nejen lehčí, ale také v obrubě působí méně rušivěji a estetičtěji.

 {control EBform facts}

 

jak správně používat....pngU ztenčených brýlových čoček je na výběr jak sklo, tak plast. U skleněných čoček lze docílit efektivnějšího ztenčení, ovšem jeho váha bude jen o něco málo nižší. Plastové čočky oproti skleněným jsou téměř nerozbitné a o mnoho lehčí. Plastové čočky jsou ovšem náchylné k poškrábání, proto se jejich povrch opatřuje tvrzením. Tvrzení je vrstva, díky které jsou čočky odolnější proti poškrábání a vyrovnají se tak čočkám skleněným. Nezbytná by měla být antireflexní úprava, kdy jsou eliminovány odlesky od brýlových skel. K očím je díky antireflexu propuštěno více světla, oči se tak méně namáhají a také je nositeli lépe vidět do očí. Poslední vrstvou antireflexní vrstvy, je vrstva hyrofobní, která zahlazuje mikroskopické póry na povrchu čočky. Čočka se tak méně špiní a lépe čistí.

1-590x100.jpg

Běžná čočka má index lomu 1,5. U plastových čoček máme na výběr čočky s indexem lomu 1,6; 1,67 a 1,74. U skleněných je to až 1,9.

Kombinací ztenčených čoček a asférické čočky, můžeme dosáhnout ještě estetičtějších brýlí. Běžně používaná čočka sférická je vypouklá, oproti ní čočka asférická je tenčí, plošší a lehčí. Také má lepší optické vlastnosti. Asférická čočka je vhodná především u plusových nebo vysokých mínusových korekcí.

Ty nejvhodnější čočky Vám může zdarma doporučit náš optický poradce.

{control cta horizontal}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!