Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Co se skrývá pod výrobním procesem kvalitních brýlových obrub?

Co se skrývá pod výrobním procesem kvalitních brýlových obrub?

13.10.2014

 

Po odsouhlasení všech detailů vybraných modelů brýlí pro budoucí kolekci a dostatečném otestování vzorků při běžném nošení, ale i při testování extrémních případů (náraz, pád, bod ohybu) přichází na řadu výroba kolekce.

show room-2.JPGKaždý model má svoji formu, která se liší dle materiálu, ze které je brýlová obruba vyráběna. V případě, že je brýlová obruba vyráběna z ušlechtilé oceli, používá se tzv. tažení. Model je vyráběn z pevných drátů, které se ohýbají na formě. Po vyrobení jednotlivých částí obruby jsou tyto části leštěny, broušeny a pájeny.

 

Poté dochází k opětovnému broušení a přeleštění. Dalším krokem je barvení, kdy dochází k nanášení několika vrstev barvy včetně antialergenní vrstvy, která zamezí možné alergické reakci pokožky. Mezi jednotlivým barvením dochází k procesu vyschnutí barvy, tak aby došlo k ustálení barvy a nedošlo při používání brýlové obruby k loupání jednotlivých vrstev.

{control EBform facts}

ICONA GRAFIKA 2.jpgDalším krokem jsou potisky stranic a vsazování log na různé části brýlí. Loga jsou většinou umísťována na stranice lepením nebo šroubováním. Pro potisky jsou vytvořeny vzornice, přes které se nanášejí potisky, tak aby byly potisky jasně čitelné a umístěné dle vymezeného místa.

Často používaným materiálem pro výrobu brýlových obrub je acetát, jehož kvalita se určuje hlavně dobou zrání. Používá se především na stranice. Acetát poznáte jako lesklý, vícebarevný plastový materiál.

Výroba acetátových stranic je uskutečněna procesem vyřezávání, kdy se z acetátových desek dle šablony vyřezává pravá a levá stranice, která je následně vyhlazována a leštěna. Poté je stranice usazována do kovového rámu. Někdy jsou brýlové obruby celé acetátové, poté se rám vyřezává stejným způsobem jako stranice, ale je za tepla ohýbán dle tvaru formy.

1-590x100.jpg

Posledním méně používaným materiálem je TR90 - plast s tvarovou pamětí, který je vhodný pro sportovní nebo pracovní obruby. Tyto brýlové obruby se vyrábějí vstřikováním plastových kuliček za tepla do formy, kde dojde k tavení a vytvoření výlisku, který je opracován. Ostatní kroky jsou podobné jako u jiných materiálů. Každá brýle se v konečné fázi centruje, kontroluje se, zda jsou obě stranice vyrovnané a sedí ve vodorovné poloze.

DSC_0021.JPGV případě, že je nutná korekce, dochází k úpravě. U acetátových materiálů za tepla, u ušlechtilé oceli za studena. V případě, že jsou brýle osazeny flex stranicí, testuje se, zda je jejich rozsah na obou stranách stejný. Poté se již brýle připravují na transport. Každé brýle jsou zabaleny do bublinkové fólie a dále jsou baleny do menší krabice, které jsou zabaleny do velkého kartonu. Celková doba výroby závisí na používaném materiálu, průměrně ovšem dosahuje 4 měsíců.

{control cta horizontal}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!