Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395
Pozor: Doplňky brýlí neslouží pouze jako ochrana

Pozor: Doplňky brýlí neslouží pouze jako ochrana

13.10.2014


160_F_43422606_VXIsIQuzjxfwdifLSk09bGzccM5Xfm41.jpgPokud se zeptáte lidí, co si přestaví pod pojmem doplněk brýlí, většina z nás odpoví, že pouzdro.

Ano je to tak. Pouzdro na brýle je nejčastější doplněk. Pouzdro slouží jako ochrana při manipulaci s brýlemi a je vyráběno z mnoha materiálů.

Mezi hlavní materiály, z kterého se pouzdra na brýle vyrábějí, patří kůže, koženka, a textilie. Specialitou jsou pouzdra vyráběná ze dřeva, z kovu, ale i imitace karbonových vláken a drahých tkanin.

pouzdro.jpgVětšina brýlových pouzder jsou tzv. klapačky. Zavírají se pomocí péra. Jsou ale i pouzdra na suchý nebo klasický zip. Pokud se brýle prodávají s pouzdrem, je opatřeno značkou brýlí a prezentuje tím také vlastní výrobek.

Dobře zvolené pouzdro může ukazovat jak drahé či propracované brýle jsou v něm schované.

Opatřit si pouzdro ke každým dioptrickým brýlím je téměř povinnost.

Pro sluneční i dioptrické brýle je vhodným doplňkem mikro-vláknový hadřík, který slouží jako čistící textilie pro čočky a také jako ochrana proti poškrábání.

1-590x100.jpg

Dalším doplňkem je čistící sada na brýle. Ta se používá pro šetrné čištění čoček tak, aby nedocházelo k poškrábání. Velmi praktické je používat pro optické obroučky speciální šňůrky, které drží brýle kolem krku a jsou uchyceny na koncovkách optických obrouček.

{control EBform ebook}

Doplňky brýlí jsou také používány pro sportovní brýle. Jde o speciální úkrytové gumy, které nacvaknete za koncovky brýlí a slouží pro pevné sezení brýlí při jízdě na kole, lyžování, běhu, lezení po skalách, plážovém volejbalu a podobně. Pro tyto aktivity se brýle vybavují speciální pěnovou vložkou, která je usazena do rámu brýlí, tak aby chránila Vaše čelo při nárazu před rámem a zachycovala pot na čele tak, aby nedocházelo k mlžení brýlí. Možnost výměny čoček za jiné barvy, rozhodně oceníte při změně intenzity slunečního svitu.

160_F_36940835_bCQuGzxB3eU4QaVDd2SRy97eEfwi55nX.jpgMezi další speciální doplňky brýlí patři optické vložky, které lze vložit do slunečních brýlí a kombinujete tak funkci slunečních brýlí a optických obrouček.

Existují i další doplňky, jsou to ale již velmi specifické komponenty, které se používají pro úzké spektrum brýlí, jako například brýle pro polární cestovaní.

{control cta horizontal}

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!