Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Kde zjistím svoje PD číslo?

PD číslo ( pupillary distance) vyjadřuje vzdálenost zornic od středu ke středu.

PD číslo je důležitý údaj pro výrobu vašich brýlí. Podle vašeho PD čísla se individuálně zabrušuje brýlový střed, který musí být přesně proti středu vašich zornic, kde je nejostřejší vidění.

PD číslo se od dospělosti nemění po zbytek života, je tedy dobré si ho pamatovat. PD číslo je vyjádřeno v milimetrech a může být uvedeno jako jedno nebo dvě čísla. Dvě čísla v případě, že vzdálenost je jiná pro každé oko.

PD číslo je individuální pro každého člověka, v dospělosti se nemění a je tedy dobré si ho pamatovat.

PD číslo by mělo být uvedeno na předpisu od očního lékaře, ale je to spíše výjimka. PD číslo si jednoduše změříte sami, nebo ještě lépe s pomocí přítele.

Nejspolehlivější metoda je zakreslení PD na brýle.

Nasaďte si brýle, s partnerem se posaďte nebo jak vypadá zabroušení čoček....JPGpostavte, aby jste byli ve stejné výšce. Partner vám jedno oko zakryje rukou a volným okem se dívejte do partnerova protilehlého oka. Partner vyznačí na brýlích křížek, v místě středu vaší zornice. To samé udělá u druhého oka. Potom vezmeme pravítko či PD měrku a změříme vzdálenost obou křížků. Tato metoda je spolehlivá, díky fixaci druhého oka. 

Pokud brýle zatím nemáte, můžete změřit PD číslo jednoduše pravítkem. Opět si s partnerem stoupnete nebo sednete do stejné výšky a partner přiloží nad vaše oči pravítko. Na pravítko vyznačí středy vašich zornic a poté změří jejich vzdálenost pravítkem.

Pořebujete nové brýle?

Objednejte si návštěvu optického poradce, s naměřením PD čísla vám pomůže.

Pozvat OptikaDoDomu
Zdarma a nezávazně
Pozvat OptikaDoDomu

vyplňte formulář a do 24 hod. Vám zavoláme

 

 

Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!