Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Mohu u vás uplatnit poukaz na brýle pro zdravotní pojišťovnu?

Ano, předpis pro pojišťovnu můžete u OptikaDoDomu uplatnit.

Příspěvek na brýle od pojištovny závisí na druhu refrakční vady a diagnóze.

Na příspěvek od pojišťovny mají nárok děti do věku 14ti let včetně.

Příspěvek na brýle je stejný u všech pojišťoven a řídí se platným ceníkem, který stanovuje Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Jaký příspěvek na brýle dává pojišťovna? 

 • Od 1.8.2019 je u pojištěnců nad 15 let zrušena úhrada brýlových obrub a úhrada běžných brýlových čoček pro korekci oční vady menší než +/-10 dioptrií ).
 • Úhrady z veřejného zdravotního pojištění jsou nadále stanoveny u brýlových obrub a čoček pro děti do 14ti let včetně dle zákonem stanovených podmínek. 
 • Nově naopak jsou dětem hrazeny tvrzené silikátové brýlové čočky: sférické dětem do 5 let včetně (1 pár za rok), tórické pak dětem do 5 let včetně v množství 3 páry za rok a dětem od 6 do 14 let včetně 1 pár za rok. 
 • Lentikulární čočky (pro vysoké hodnoty dioptrií) jsou hrazeny pojištěncům s oční vadou nad +/-10 dioptrií, a to dětem do 5 let věku včetně 3 páry za rok, od 6 do 14 let včetně 1 pár za rok, nad 15 let (tedy i dospělým pojištěncům) pak je hrazen 1 pár za 3 roky.
 • Plastové brýlové čočky jsou při oční vadě nad +/-3 dioptrie hrazeny dětem do 5 let včetně (sférické 3 páry za rok, tórické 2 páry za rok) a dětem do 14 let včetně 1 pár za rok, pojištěncům nad 15 let pak jen brýlové čočky plastové tórické při vadě nad +/-10 dioptrií (1 pár za 3 roky). 
 • Prizmatické čočky jsou od 1. 8. 2019 hrazeny obdobně jako dosud pro korekci diplopie (dvojitého vidění) či strabismu (šilhání), a to dětem do 5 let včetně 3 páry za rok, od 5 do 14 let včetně 1 pár za rok, pojištěncům od 15 let 1 pár za 3 roky. 
 • Bifokální čočky mají stanovenou úhradu pro pojištěnce do 17 let včetně, kteří mají sníženou možnost výměny brýlí, strabismus či afakii (stav, kdy v oku chybí čočka v důsledku úrazu, operace apod.). 
 • Vysokoindexové čočky (vytenčené) mohou být hrazeny jen se souhlasem revizního lékaře, a to u pojištěnců s krátkozrakostí nad +/-10 dioptrií či poruchami centrálního zorného pole. 
 • Brýlové obruby mají stanovenou úhradu z veřejného zdravotního pojištění u dětí – do 5 let včetně 3 ks za rok, od 6 do 14 let včetně 1 ks za rok. 
 • Kontaktní čočky měkké jsou hrazeny v případě oční vady nad +/-10 dioptrií, u dioptrického rozdílu mezi pravým a levým okem 3 dioptrie a více.
 • Lékařský předpis má platnost 3měsíce

 

 

 

Kolik přispěje zdravotní pojišťovna na dioptrické brýle?

Celý článek o příspěvcích na brýle od pojištovny zde

E-book zdarma 7 nejčastějších chyb při výběru brýlí
E-book zdarma E-book zdarma
Zásady ochrany osobních údajů
Vaše osobní údaje (jméno a email) budeme (OptikDoDomu s.r.o.) zpracovávat pouze za účelem... zobrazit více zasílání newsletterů se zajímavým obsahem z oblasti dioptrických brýlí, v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani. Zásady ochrany osobních údajů

 

 

Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!