Poradna

Nevíte si rady? Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv infomaci, napište nám.

*(O odpovědi budete informování na e-mail.)

Od kdy sluneční brýle pro děti

15.10.2014

Od kolika let by měly podle Vás děti nosit sluneční brýle?

Děti sluneční brýle poměrně dobře snášejí již od útlého věku. Proto, pokud je již schopné brýle nosit, pak vybírejte kvalitní tmavé sluneční brýle s kvalitním UV filtrem a certifikátem EU. Takové brýle najdete také v naší nabídce.

V případě, že dítě ještě brýle nezvládne nosit, je na místě chránit oči před slunečním zářením kšiltovkou nebo kloboukem.

Autor: Zuzana V.

Kdy s dítětem na první oční vyšetření

15.10.2014

V kolika letech dítěte je potřeba oční vyšetření? 

Záleží na rodinné anamnéze. Pokud se v rodině vyskytuje nějaká oční vada, doporučuje se prohlídka co nejdříve – kolem jednoho roku a pak po dohodě s lékařem návštěvy opakovat. Ve věku tří let by mělo každé dítě absolvovat komplexní oční vyšetření, a to v rámci preventivní lékařské prohlídky. Další vyšetření jsou zcela individuální, doporučuje se v pěti letech. V případě očního vyšetření platí staré známé pravidlo – „raději dvakrát zbytečně než jednou pozdě“.

Autor: Jiřina P.

Barva zorníku lyžařských brýlí

14.01.2015

Dobrý den, chci se zeptat, jakou doporučujete barvu skla u lyžařských brýlí

Dobrý den. Pokud jste měl na mysli barvu zorníku (u lyžařských brýlí se většinou nejedná o sklo, ale plast), pak rozhodující je světelná propustnost. Např. čirý zorník je vhodný např. pro noční lyžování. Obecně platí, že zorníky žluté, oranžové nebo růžové obraz logicky rozjasní a jsou vhodné do zhoršených světelných podmínek (mlha apod.). Naopak, zorníky v šedých a hnědých odstínech se hodí při slunečném počasí.

Autor: Vilém K.

Co je acetát?

12.01.2015

Co znamená acetát? Jaký je to materiál a čím je jiný než běžný plast?

Děkujeme za otázku. Acetát je plast, jak správně píšete, ale na rozdíl od běžných plastů je již na první pohled nápadný typickou barevnou kresbou. Jeho velké plus je také dostatečná tvrdost. Když si ho prohlédnete, zjistíte, že vypadá jinak než běžný plast. Používá se nejen na koncovky brýlí, ale i na dioptrické obruby. Pokud takové brýle hledáte, stačí pouze v našem e-shopu zaškrtnout ve filtrování „materiál acetát“ a ihned máte možnost výběru.

Autor: Jan B.

Grylamid

12.01.2015

Vyrábíte také brýle z Grylamidu? Mohu se zeptat, jestli tento materiál doporučujete?

Dobrý den. Grylamid TR90 je revoluční lehký a velmi pružný materiál. Mezi jeho výjimečné vlastnosti patří tvarová paměť – tzn., že se zcela přizpůsobí a eliminuje otlaky apod. Je odolný proti napětí a také je minimalizován vznik jakýchkoliv trhlin. Svůj tvar si zachová i při vyšších teplotách. V našem e-shopu nabízíme z tohoto materiálu např. sluneční sportovní brýle.

Autor: Leoš V.