Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Poradna

Nevíte si rady? Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv infomaci, napište nám.

Kde vyrábíme naše obruby

10.10.2014

Zajímalo by mě, kde se Vaše brýle vyrábějí.

OptikDoDomu spolupracuje přímo s prověřeným výrobcem v Asii. Asi Vás tento fakt nepřekvapí, protože je všeobecně známo, že až 90 % světové produkce brýlí pochází právě odsud, včetně světoznámých značek. My vlastníme kolekci značkových brýlí Icona a Jovita a s naším dlouholetým výrobcem se pravidelně setkáváme přímo v jeho továrnách, kde provádíme pravidelně kontroly kvality. Nicméně každá naše brýlová obruba prochází mezinárodní zkušebnou, všechny mají certifikát „CE“.

 

Autor: Ladislav B.

Mýtus - nošením brýlí se zrak zhorší

10.10.2014

Co je pravdy na tom, že častým nošením brýlí se zrak vlastně zhorší? 

 

Jednoznačně ne. Víme o tom, že na internetu se podobné informace objevují, ale vzhledem k tomu, že změny dioptrií souvisí s fyziologií nebo genetickými dispozicemi, je tato souvislost zcela logicky vyloučena. Žádné vnější vlivy velikost dioptrií nezmění. Je to velmi zažitý mýtus. 

Autor: Patrik J.

Vliv dědičnosti na krátkozrakost

9.9.2014

Je krátkozrakost dědičná?

Dědičnost této vady je jedním z faktorů, ale zdaleka ne jediným. Pokud např. oba rodiče trpí krátkozrakostí, uvádí se pravděpodobnost, že jejich dítě bude také krátkozraké, kolem 50 %. Na vzniku krátkozrakosti se podílí např. předčasné narození, záněty nebo úrazy oka, abnormální tvar očnice, alergie nebo přílišná námaha očí či špatná vzdálenost u zrakově náročných činností. Jednoznačná příčina krátkozrakosti není známá.

Autor: Marie R.

Brýle jako modní doplněk

9.9.2014

Ve vašem e-shopu jsem narazila na brýle, které by se mi líbily a přišly mi levné. Nemám žádnou oční vadu. Vyrábíte i nedioptrické brýle?

Těší nás, že mezi Vašimi favority jsou právě brýle z naší nabídky OptikDoDomu. Všechny nabízené modely je možné využít také jako nedioptrické brýle. V ceně jsou vždy tvrzené čočky Ekonomy se základním tvrzením a UV ochranou.

Autor: Laura M.

Syndrom suchého oka

9.9.2014

Co je to syndrom suchého oka?

Jedná se o poruchu tvorby slz a v posledních letech se vyskytuje velmi často (zhruba každý dvacátý pacient, který vyhledá očního lékaře). Důvodem vzniku tohoto onemocnění může být dlouhé sezení u počítače (méně mrkáme), dlouhodobý pobyt v zakouřeném nebo suchém prostředí, klimatizace, ale také stres nebo u žen období menopauzy nebo u některých jedinců i nošení kontaktních čoček. Dalšími příčinami mohou být také různá onemocnění nebo dlouhodobé užívání očních kapek. To vše bez ohledu na věk člověka.

Projevy – pálení, řezání nebo nepříjemné svědění nebo zarudnutí očí, změna ostrosti vidění, pocit cizího tělesa v oku, únava a s ní spojená bolest hlavy, velmi často se také může projevit naopak nadměrným slzením.

Léčba – tzv. umělé slzy v podobě zvlhčujících očních kapek, gely, masti a u těžších případů operace. Nezbytnou prevencí je hygiena očních víček a také eliminace spouštějících faktorů – změna prostředí, úprava životosprávy a vyhýbání se stresu.

Pokud máte podezření na syndrom suchého oka, doporučujeme vyhledat očního lékaře co nejdříve. Jednak provede odborné vyšetření a předepíše potřebné léky. Navíc ušetříte, protože volně prodejné léky jsou mnohem dražší a ve velké většině problém nevyřeší.

Autor: Vilém N.

Copyright © 2009-2024 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!