Přihlášení
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Poradna

Nevíte si rady? Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv infomaci, napište nám.

Mýtus - nošením brýlí se zrak zhorší

10.10.2014

Co je pravdy na tom, že častým nošením brýlí se zrak vlastně zhorší? 

 

Jednoznačně ne. Víme o tom, že na internetu se podobné informace objevují, ale vzhledem k tomu, že změny dioptrií souvisí s fyziologií nebo genetickými dispozicemi, je tato souvislost zcela logicky vyloučena. Žádné vnější vlivy velikost dioptrií nezmění. Je to velmi zažitý mýtus. 

Autor: Patrik J.

Vliv dědičnosti na krátkozrakost

9.9.2014

Je krátkozrakost dědičná?

Dědičnost této vady je jedním z faktorů, ale zdaleka ne jediným. Pokud např. oba rodiče trpí krátkozrakostí, uvádí se pravděpodobnost, že jejich dítě bude také krátkozraké, kolem 50 %. Na vzniku krátkozrakosti se podílí např. předčasné narození, záněty nebo úrazy oka, abnormální tvar očnice, alergie nebo přílišná námaha očí či špatná vzdálenost u zrakově náročných činností. Jednoznačná příčina krátkozrakosti není známá.

Autor: Marie R.

Brýle jako modní doplněk

9.9.2014

Ve vašem e-shopu jsem narazila na brýle, které by se mi líbily a přišly mi levné. Nemám žádnou oční vadu. Vyrábíte i nedioptrické brýle?

Těší nás, že mezi Vašimi favority jsou právě brýle z naší nabídky OptikDoDomu. Všechny nabízené modely je možné využít také jako nedioptrické brýle. V ceně jsou vždy tvrzené čočky Ekonomy se základním tvrzením a UV ochranou.

Autor: Laura M.

Syndrom suchého oka

9.9.2014

Co je to syndrom suchého oka?

Jedná se o poruchu tvorby slz a v posledních letech se vyskytuje velmi často (zhruba každý dvacátý pacient, který vyhledá očního lékaře). Důvodem vzniku tohoto onemocnění může být dlouhé sezení u počítače (méně mrkáme), dlouhodobý pobyt v zakouřeném nebo suchém prostředí, klimatizace, ale také stres nebo u žen období menopauzy nebo u některých jedinců i nošení kontaktních čoček. Dalšími příčinami mohou být také různá onemocnění nebo dlouhodobé užívání očních kapek. To vše bez ohledu na věk člověka.

Projevy – pálení, řezání nebo nepříjemné svědění nebo zarudnutí očí, změna ostrosti vidění, pocit cizího tělesa v oku, únava a s ní spojená bolest hlavy, velmi často se také může projevit naopak nadměrným slzením.

Léčba – tzv. umělé slzy v podobě zvlhčujících očních kapek, gely, masti a u těžších případů operace. Nezbytnou prevencí je hygiena očních víček a také eliminace spouštějících faktorů – změna prostředí, úprava životosprávy a vyhýbání se stresu.

Pokud máte podezření na syndrom suchého oka, doporučujeme vyhledat očního lékaře co nejdříve. Jednak provede odborné vyšetření a předepíše potřebné léky. Navíc ušetříte, protože volně prodejné léky jsou mnohem dražší a ve velké většině problém nevyřeší.

Autor: Vilém N.

Uplatnění lékařského předpisu

9.9.2014

Mohu lékařský předpis uplatnit kdekoliv – v obchodě i při nákupu přes internet?

Ano, lékařský předpis od očního lékaře můžete uplatnit v jakékoliv oční optice i při nákupu brýlí přes internet. V případě internetových obchodů se ale vždy na tuto možnost zeptejte, některé online oční optiky tuto možnost nemají.

Naše rodinná oční optika OptikDoDomu nabízí uplatnění lékařského předpisu jak prostřednictvím online nákupu z našeho e-shopu, tak v našich kamenných prodejnách. A samozřejmě také při nákupu brýlí prostřednictvím našich Optických poradců. Příspěvek od Vaší zdravotní pojišťovny Vám bude odečten z ceny Vámi vybraných brýlí. Na základě Vyhlášky 100/2012 Sb. se prodlužuje doba platnosti lékařských předpisů vystavených lékařem na 90 dnů. (pozor – některé online optiky uvádí jen měsíc!!!)

 

Autor: Zdeněk H.

Copyright © 2009-2021 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web
Foto chatbota
Zavření bota
Foto chatbota
Jsem virtuální asistentka a ráda Vám pomohu Zeptejte se mě
na cokoli!