Poradna

Nevíte si rady? Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv infomaci, napište nám.

*(O odpovědi budete informování na e-mail.)

Multifokální brýle s vyšším indexem

03.02.2016

Dobrý den,

prohlížel jsem si váš web a neviděl jsem tam multifokální čočky s vyšším indexem, opravdu je neděláte, nebo jsem se jen přehlédl?

Dobrý den,

i multifokální čočky vyrábíme ve vyšších indexech, cenu však vždy kalkuljeme individuálně podle konkrétních dioptrií klienta. Napíšete-li mi Vaše dioptrie - katerina.borkova@optikdodomu.cz, ráda Vám cenu obratem zkalkuluji.

Autor: Josef P.

Čočky chránící proti modrofialovému světlu

12.02.2016

Dobrý den,

u mého lékaře, jsem zahlédl reklamu na čočky s ochranou proti modrofialovému světlu - nepamatuji si sice jejich název, ale zajímalo by mě, zda máte takovéto čočky ve vaší nabídce?

Dobrý den,

ano máme v nabídce čočky s úpravou Glare - jedná se o tvrzené čočky s antireflexem, hydrofobní úpravou, UV a navíc právě zmiňovanou Glare úpravou.

Jsou určeny k celodennímu nošení, poskytují dokonalou ochranu zraku proti UV záření a velmi silnou proti HEV ( vysokoenergetické modrofialové světlo) světlu, z něhož odfiltrují cca 60% energie.

Mají 20% světle žlutohnědé zabarvení.

Chrání všechny, kteří tráví hodně času sledováním LED displejů( PC, tablet, telefon), chrání proti nadměrné zátěži sítnice.

Navíc mají za zhoršených světelných podmínek ( mlha, soumrak) rozjasňující účinek a zvyšují kontrast vidění.  Řidičům při noční jízdě výrazně zmírňují a zkracují nebezpečný stav oslnění od halogenů protijedoucích vozidel.

Autor: Václav T.

Trivexové čočky

13.06.2016

Dobrý den,

kamarád má v brýlích čočky z Trivexu, prý jsou nerozbitné - je to pravda? Máte je také v nabídce?

Dobrý den,

materiál Trivex je téměř nerozbitný.

Jedná se o materiál, který má velmi dobré optické vlastnosti a navíc je velmi pružný, lehčí a tenčí než bežné netenčené plastové čočky. Je odolný proti mechanickému namáhání, proto je Trivex obzvlášť vhodný do vrtaných brýlí, pro sportovní aktivity a pro děti. 

V nabídce máme trivexové čiré čočky i samozabarvovací čočky. 

Autor: David J.

Brýle s podporou do blízka

31.05.2016

Dobrý den,

celý život nosím brýle na dálku, ale poslední dobou mám pocit nepohodlí, když potřebuji pracovat na blízko. Dosud jsem to řešila tak, že jsem si brýle sundala, ale teď už mi to nepomáhá. Byla jsem na vyšetření a na dálku mám -0,75 cyl. -0,5 na obě oči a na blízko jen cylindr -0,5.  Je nějaké řešení?

Dobrý den,

Váš problém souvisí se sníženou akomodační schopností ( ostřením na blízko), která klesá s věkem. Musíte-li často střídat pohled na dálku, na blízko - typické pro práci na počítači, tabletu...- pak je ciliární sval výrazně namáhán a projevuje se to oční únavou, rozostřeným viděním, pocitem suchého oka.

Řešením jsou brýlové čočky s podporou do blízka. Jsou určeny pro klienty ve věku 35 - 45 let - krátkozraké i pro ty, kteří brýle dosud nepotřebovali. 

Práce na počítači se stane opět pohodlnou, uvidíte opět ostře i na blízko a oči nebudou pálit.

 

Autor: Lenka V.

Měření zraku

13.04.2016

Dobrý večer, 

provádíte i měření zraku?

Dobrý den,

bohužel měření zraku v terénu není zatím v naší republice zákonem dovoleno. Proto je třeba, abyste předem své dioptrie znala. 

Autor: Naďa Š.