Přihlášení
Zapomenuté heslo?
Přihlásit Registrovat
+420 602 332 395

Poradna

Nevíte si rady? Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv infomaci, napište nám.

Příspěvek od pojišťovny

2.9.2014

V jaké výši se pohybuje příspěvek  na dioptrické brýle? Je rozdíl mezi příspěvkem pro

pro děti a pro dospělé?

Dospělí mají nárok na příspěvek na brýlovou obrubu jednou za tři roky ve výši 150Kč.

Děti do 6 let mají nárok na příspěvek 300Kč na nové obruby hrazené z veřejného zdravotního pojištění maximálně 3x ročně.

Děti do 15 let mají nárok na příspěvek na obrubu  300 Kč jednou za 12 měsíců

Dospělí i děti, kteří mají více než 3 dioptrie do dálky, mají nárok na dvoje kompletní dioptrické brýle a tudíž od očního lékaře dostanete dva poukazy.

Na dioptrické čočky Vám pojišťovna přispívá 51,-/ks, jedná-li se o sférickou čočku a 111,-/ks, jedná-li se o cylindrickou čočku. 

Máte-li vyšší dioptrie ( nad +=6), pak je příspěvek vyšší.

Výše příspěvku se může také lišit podle druhu zdravotní pojišťovny. Pokud byste využila našich služeb a objednala si brýle prostřednictvím našeho Optického poradce, pak Vám bude také příspěvek od ceny brýlí odečten. Tuto výhodu nemají všechny online oční optiky. Váš lékařský předpis má platnost 3 měsíce od data vystavení.  

 

 

Autor: Leoš K.

Šilhání u dětí

2.9.2014

Zdá se mi, že můj roční syn občas šilhá, ujíždí mu nepatrně pravé oko. Slyšela jsem, že se to

srovná, ale nechtěla bych nic podcenit.

Rozumíme Vám, bohužel tento mýtus o tom, že se šilhání malých dětí samo srovná, je hodně vžitý. Ale pravda to není. Ve věku Vašeho dítěte by se již nemělo ani občasné „ujíždění“ oka objevovat. To lze tolerovat a považovat za normální maximálně do šesti měsíců věku dítěte. Doporučujeme proto určitě k očnímu lékaři zajít co nejdříve. Možná, že zjistí, že je vše v pořádku, možná, že objeví problém, ale včasnou diagnostikou se dá mnohé zachránit.

Autor: Pavla B.

Brýle s klipem

2.9.2014

Slyšela jsem o možnosti výměny klipů do brýlí. Jaké jsou možnosti a jaká je jejich cena?

Pravděpodobně máte na mysli vyměnitelná skla – čočky do brýlí. Ano, systém výměnných čoček je používán především u sportovních brýlí. Doporučujeme sluneční brýle včetně tzv. dioptrického klipu, insertu – pro Vaši představu : Icona Sporty.

Tyto sportovní sluneční brýle mají dioptrický klip. Speciálně upravené dioptrické brýle mají polootevřený rám, díky kterému lze snadno výměnu čoček provést. Je to praktické a jednoduché. Můžete tak operativně reagovat na momentální sluneční podmínky. Máte možnost výměnné čočky – šedé (při slunečném počasí) nebo žluté (rozjasní vidění při zhoršených podmínkách). Tyto čočky u nás nakoupíte pár za 99Kč. Porovnat samozřejmě můžete i ceny jiných prodejců, abyste se přesvědčila, že naše ceny jsou opravdu výhodné.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte a kontaktujte nás nebo využijte bezplatné a nezávazné návštěvy Optického poradce.
 

 

 

 

 

Autor: Milan M.

Výrobce značky Icona, Jovita

2.9.2014

Mám dotaz, kde se vyrábí Vaše brýle, když jinde tuto značku nelze sehnat?

Máte pravdu, opravdu značku Icona a Jovita nikde jinde neseženete. Za dotaz děkujeme.

Na rozdíl od jiných dodavatelů najdete i na našich stránkách informaci o tom, že spolupracujeme a dodáváme brýle od pověřeného výrobce v Asii. Díky přímé spolupráci s výrobcem, se kterým se pravidelně setkáváme a provádíme u něj kontrolu kvality, a také díky tomu, že zkracujeme cestu od výrobce k zákazníkovi, mohou naše ceny být až o 50 % nižší než u srovnatelných modelů. Není dnes již tajemstvím, že 90% světové produkce dioptrických a slunečních brýlí pochází z Asie, z Číny a to včetně značkových modelů mnohem známějších jmen. Na kolika stránkách jiných optik jste tuto informaci našla?

Všechny naše brýle mají samozřejmě certifikát „CE“. Čočky do brýlí se zabrušují u nás na stejných brousících moderních automatech jako v jiných – i těch nejlepších – očních optikách. Na našich stránkách se můžete podívat přímo „pod pokličku“ výroby našich brýlí. 

 

Autor: Josef S.

Kamenné prodejny

2.9.2014

Známá mi doporučila brýle od Vás. Koupila si je přes internet,já bych si brýle ráda nejprve vyzkoušela? Máte někde kamenné prodejny?

Těší nás reference našich spokojených zákazníků. Rozumíme tomu, že někdo k nákupu brýlí online důvěru nemá, i tomu, že si prostě chce vyzkoušet brýle „na vlastní oči“. Samozřejmě máme i kamenné prodejny a tímto Vás srdečně zveme do té, kterou máte nejblíž - Rakovník, Praha, Kladno, Trutnov, Náchod. Vyzkoušet si naše brýle ale můžete také prostřednictvím bezplatné a nezávazné služby Optického poradce, který za Vámi s kolekcí brýlí dojede kamkoliv.

Seznam našich kamenných prodejen OptikDoDomu i našich partnerských prodejen - včetně kontaktů najdete zde.

 

Autor: Jiřina V.

Copyright © 2009-2019 OptikDoDomu. Všechna práva vyhrazena.
Webová prezentace spadá do kategorie Úspěšný web